Ze střední Moravy putují do světa světlomety pro modely aut, které již aktuálně nesjíždějí z výrobních linek, ale Forvia Hella pro ně dlouhodobě garantuje dodávky náhradních dílů. Největší závod svého druhu v Evropě zaměstnává při plném provozu více než pět set lidí.

Před otevřením nového závodu v Olomouci byla výroba originálních náhradních dílů rozprostřena po celé Evropě a také v několika výrobních závodech společnosti po celé České republice. „Z praktických, logistických a ekologických důvodů je nyní vše soustředěno do Olomouce,“ řekl Petr Novotný, generální ředitel společnosti Forvia Hella v České republice. „Jsme přesvědčeni, že tento krok umožní dlouhodobě a lépe obsloužit naše zákazníky ve všech destinacích,“ podotkl.

Olomoucký závod se otevřel na sklonku roku 2022 a rozkládá se na ploše 39 tisíc metrů čtverečných. Je vybaven nejmodernějšími flexibilními linkami pro výrobu malých sérií, které umožňují během pár hodin změnit program a sortiment.

Forvia Hella je největším průmyslovým zaměstnavatelem v Olomouckém kraji. „V Mohelnici sázíme na zaměstnávání lidí z blízkého okolí a posilování vazeb s regionem. Toho chceme docílit i v Olomouci,“ doplnil Petr Novotný. Společnost se tak nově stala partnerem tradičních olomouckých vánočních trhů nebo festivalu Academia film Olomouc. Dlouhodobě také spolupracuje s Univerzitou Palackého a středními školami.