Diplom za první místo v Olomouckém kraji převzal ve středu v pražském sídle Microsoftu obchodní ředitel Farmaku Jiří Raška.

„Moc to pro nás znamená. Ocenění dokazuje, že strategie, kterou jsme v roce 2013 společně s novým managementem zavedli, je správná a cesta, kterou jsme se vydali, je dobře nastavená. Naše výsledky navíc mají neustále rostoucí tendenci,“ neskrýval radost Jiří Raška.

Společnost Farmak, sídlící v olomoucké části Černovír, se specializuje na vývoj a výrobu generických léčiv. Pohybuje se tak na trhu ovládaném především nadnárodními korporacemi.

„V podstatě jsme poslední česká firma v našem oboru. Ten ze značné části patří velkým korporacím, které působí po celém světě. I ty jsou ale našimi zákazníky,“ vysvětlil Jiří Raška.

Právě výhodná poloha ve střední Evropě je jedním z receptů Farmaku na úspěch.

„Nabízíme špičkovou kvalitu na úrovni západní Evropy, ale stále za přijatelnou cenu. Tou se ale nepodbízíme jako některé indické nebo čínské firmy, spíš jsme našli vhodný kompromis. To je hlavní důvod, že se nám daří zákazníky držet,“ podotkl obchodní ředitel.

Soutěž Ocenění českých lídrů založila podnikatelka Helena Kohoutová a snaží se nacházet a podporovat úspěšné projekty. Ty musejí mít společného jmenovatele českého vlastníka.

O vítězi rozhoduje nejen odborná porota, ale i ekonomické hodnocení založené na účetních uzávěrkách nebo ratingu a scoringu (hodnocení, pozn. red.) odborného partnera soutěže, společnosti CRIF Czech Credit Bureau.

V Olomouckém kraji splňovalo v tomto ročníku takto přísná kritéria jen čtyřiašedesát společností.

Vrtulník letecké záchranky v Olomouci Agusta A109K2
Za vrtulníky v Olomouci snížili pokutu. Je už "jen" 1,25 milionu