Důkazem je například moderní „cyklocentrum" v blízkosti stezky pro cyklisty mezi Kunovicemi a Ostrožskou Novou Vsí, nedaleko kunovického letiště.

Jak myšlenka na zřízení cyklocentra vznikla, vysvětlil v rozhovoru pro Deník provozovatel kunovického víceúčelového střediska, Jan Ksiazkiewicz.

Jak vznikla myšlenka na zřízení cyklocentra?
Ta idea vznikla díky rostoucím sítím cyklostezek na Moravě. Slovácko není v tomto ohledu výjimkou. Proto jsem se usoudil, že zřízení většího cyklocentra s univerzální nabídkou služeb v těsné blízkosti vinařských cyklostezek bude více než užitečné. A podle prvních výsledků to vypadá, že jsem se nemýlil. Stavbu jsme zahájili na přelomu let 2011 a 2012, provoz byl zahájen na počátku června. Od prvních dnů máme velmi slušnou návštěvnost, a prozatím jsem se setkal jen s pozitivními reakcemi návštěvníků. Už několik let provozuji biofarmu a zřízení cyklocentra v jejím sousedství mi přišlo smysluplné. Provozovna vznikla díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj v rámci projektu Cestování dostupné všem.

Nové cyklocentrum ale nemusí být pro cyklisty a další návštěvníky jen zastávkou k osvěžení chlazeným nápojem…
To je pravda. Naše nabídka je mnohem širší. Kromě restaurace s vnitřním i venkovním posezením nabízíme návštěvníkům i rozlehlé dětské hřiště s desítkou atrakcí. V nabídce je možnost ubytování, prostor pro opravu jízdních kol, místnost pro kojící matky, sprchy a další sociální zařízení, a další. Celé zařízení je bezbariérovéa můžeme tak přivítat i hendikepované návštěvníky.

Kromě cyklostezky k vašemu cyklocentru vede, podél Olšavy, polní cesta. Počítá se s její opravou?
Ano, počítá. Na tyto práce už je vystaveno stavební povolení. Cesta bude opravena v rámci výstavby městského bruslařského okruhu. Dostat se k nám bude za několik dnů možné dokonce i lodí, protože Kunovice se v těchto dnech staly součástí Baťova kanálu. Těsně u cyklocentra vzniká v těchto dnech nové úvaziště lodí. Od prvního července by měla být zahájena ptravidelná lodní přeprava z Uherského Hradiště do Kunovic.

Kunovické cyklocentrum

(poh)