ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Akce pro region i ochranu přírody

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený v Olomouckém kraji.

Vrchní inspektor Jaroslav Bican přebírá pivo.
Občerstvení pro hudebníky nebo vernisáž. Pivovar pomáhá kultuře a seniorům

Den Země je akce, která se v Mladoňově koná již několik let. Letos se organizátoři chtějí zaměřit na to, jak podpořit svůj regiony. Ukáží rodičům i dětem, jak mohou podpořit místní malé zemědělské producenty.

„Chceme poukázat na negativa velkochovů, a naopak podpořit lokální výrobu. Téma také zahrnuje ochranu přírody a zvířat. Naše akce je celodenní a otevřená všem, zaměřujeme se hlavně na rodiče s dětmi. Den Země se běžně koná v dubnu, kvůli aktuální situaci ho ale přesuneme na léto nebo podzim,“ říká Lucie Pulterová z Ústavu ekologického vzdělávání Mladoňov.

Prostředky z programu ČSOB pomáhá regionům chce organizace použít na zajištění akce, část výnosu věnuje záchranné stanici pro zvířata v Rudě nad Moravou.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.