„Jsem velice příjemně překvapená vysokou aktivitou našich účastníků, kteří se rozhodli, že se do programu ponoří na sto procent. Některé potkávám v našem centru i dvakrát denně,” pokračuje trenérka.

Desítka lidí, která se do soutěže přihlásila, se nebojí vyzkoušet nové aktivity.

„Ať už je to posilování s váhou vlastního těla, funkční trénink, TRX nebo pilates. Cílem společných lekcí je ukázat jim různé možnosti a přístupy k pohybovým aktivitám tak, aby si každý mohl z široké nabídky Help fitness clubu vybrat, co jim nejvíce sedí. Aby úbytek hmotnosti byl účinný a dlouhodobý, je pohyb jeho nepostradatelnou součástí,” vysvětluje Gálová.

Po měsíci a půl hubnoucího kurzu mají někteří účastníci vyšší sebevědomí.

„Někteří se mi svěřili, že už pokořili magickou hranici své váhy, přes kterou se jim dříve nedařilo dostat. Je to známka toho, že to funguje tak, jak jsme si předsevzali. Více budeme vědět po kontrolním měření, které nás čeká 11. listopadu,” říká Gálová a vzápětí dodává:

„Atmosféra ve skupině je velice příjemná. Ač se většina účastníků před začátkem kurzu neznala, tak vzájemný cíl a chuť změnit svůj životní styl je stmelil dohromady. Působí na mě jako parta starých přátel, kteří se nebojí překonávat překážky. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne, a co teprve, když je vás na skupině deset!”

Bojí se jíst tolik, kolik mají předepsáno

Na pravidelných pátečních setkáních v olomouckém fitku lektoři soutěžícím vysvětlují funkci jednotlivých cviků.

„Jsou to spíše konzultace než přednášky. Jsem příjemně překvapená z dotazů. V jídelníčku nám sice někteří ještě trošku tápou. Spíše se bojí jíst tolik, kolik toho mají předepsané. A právě na správné stravování se zaměříme v listopadových kurzech,” dodává lektorka.

Pochvaluje si i mužskou polovinu skupiny.

„Nebáli se a vrhli se do cvičení, které se jmenuje břišní pekáč. Ač je to lekce, kde se v devětadevadesáti procentech setkáte s ženami, tak naši muži cvičí v předních řadách,” popisuje cvičitelka.

Ženy se zase nezalekly posilovny.

„Pro některé to byl opravdu velký krok do neznáma. Ale pod vedením zkušených lektorů Lenky Kišové a Martina Kočíře z Help fitness clubu mohu říci, že i tato platforma se pro ně stala prostorem, kde se s nimi setkávám,” uzavírá Kateřina Gálová.

Jak se naší desítce daří hubnutí?
Co vše museli změnit a jak se s tím vypořádali?
Komu se v tvarování postavy daří nejlépe, kdo naopak dělá nejmenší pokroky?
ČTĚTE VŽDY VE ČTVRTEK V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ OLOMOUCKÉHO DENÍKU

Štěpán Janhuba