O posezení v kavárně u šálku lahodné kávy a rozplývajícího se dortu si mohou Olomoučané už několik týdnů jen nechat zdát. Cukrárny jsou nuceně zavřené, některé mají v provozu výdejní okénko. Díky němu teď funguje například oblíbená cukrárna Kathrin v Dobnerově ulici.

„Zaměstnanci museli nuceně zůstat doma. Tržby jsou tak nízké, že bychom se z nich všichni neuživili. Zisk máme za běžného provozu hlavně na nápojích jako káva, čaj, limonády nebo třeba punč. Dezerty jsou k tomu spíš jako takový bonus, ale rozhodující jsou pro nás v tržbách nápoje,“ vysvětlila majitelka provozovny Jarmila Štorková.

Aby udržela výdejní okénko i za cenu nízkých tržeb, snaží se co nejvíc práce v provozovně zastat sama. Není to ale vůbec jednoduché.

Celý den na dílně, večer s účetnictvím

„Jsem na dílně celý den, od pěti ráno až do večera. Každý den začínám pečením ´vdolků´ a buchet, potom mě zaměstnávají sladkosti z listového těsta a croissanty. Pak se dostanu k pečení a zdobení zákusků, aby zákazníci měli všechno zboží pořád čerstvé. Nepoužíváme cukrářské „polotovary“ a umělé směsi. Vaříme poctivou pařížskou šlehačku i karamel. Všechno děláme tradičními postupy a bez zbytečné chemie,“ popsala Jarmila Štorková s tím, že po odpoledních a večerech ještě sedí nad účetnictvím nebo peče dorty na zakázku.

Za ta léta, kdy se věnuje cukrářskému řemeslu a soukromému podnikání to podle ní rozhodně není první těžké období, kterým si prošla.

„Nikdy nevíme, co nás potká a co se nám přihodí zítra. Když jsme měli výrobnu v Chomoutově, přišly v devadesátém sedmém roce ničivé povodně. Po letech udeřila ekonomická krize a lidé šetřili, kde mohli. Pak zase v Chomoutově na dva roky rozkopali silnice a zákazníků jezdilo málo. Teď nás všechny zkouší koronavirus, ale i s tím si musíme nějak poradit, nic jiného nám stejně nezbývá,“ míní zkušená cukrářka.

Tržby podle ní na podzim klesly na méně než polovinu oproti běžnému období, kdy mohla být otevřená celá cukrárna. Výdejovému okénku se cukrářka musela přizpůsobit také nabídkou sladkých výrobků, které si lidé odnášejí až domů.

Změnili sortiment

„Změnila jsem kvůli tomu úplně sortiment. Peču hlavně takové věci, které se dají snadno odnést s sebou. Třeba koláče nebo různé buchty, které při přepravě neutrpí tolik jako klasické krémové řezy nebo dorty. Na surovinách nešetříme, všechno děláme jako doma. Do koláčů a buchet dáváme máslo, sádlo a plníme je pořádným tvarohem smíchaným se žloutky. Samozřejmě máme dál v nabídce tradiční zákusky. O žloutkové věnečky je zájem vždycky,“ poznamenala Jarmila Štorková s tím, že výdejní okénko funguje od 8 do 18 hodin a nabízí také kávu s sebou.

Olomoucká cukrárna Sladký méďa má ve městě dvě provozovny. Kvůli aktuálním nařízením v souvislosti s koronavirem je cukrárna v Ostružnické ulici zavřená.

Kdo má chuť na sladké, může si dojet do výdejního okénka v Mošnerově ulici, které je otevřené od 10 do 17 hodin v pracovních dnech i o víkendech.

„Zákazníci teď u nás najdou nejen tradiční sortiment našich zákusků, dortů nebo třeba makronek, ale i další druhy, které jsme dříve v nabídce nemívali. Přidali jsme tradiční sladké pečivo jako jsou koláče, plněné rohlíčky a buchty,“ popsala novinky v sortimentu majitelka Denisa Sklenářová.

Více zákazníků než na jaře

Cukrárna fungovala v podobném režimu také v jarních měsících, kdy ale chodilo zákazníků o poznání méně než teď.

„Lidé se na jaře nákazy tak báli, že měli strach přijít i ke dveřím, aby něco ´nechytili´. Teď se jejich přístup změnil, už se koronaviru tolik neobávají a k okénku jich chodí víc. Přesto jsou tržby bohužel jen třetinové nebo čtvrtinové ve srovnání s tím, co jsme mívali v době, kdy byly cukrárny běžně otevřené,“ řekla majitelka cukráren Sladký méďa.