Opravená budova vedle Bezručových sadů nenašla přemožitele v kategorii obytné domy v soutěži vypsané Olomouckým krajem. Třiačtyřicet staveb posuzovala odborná komise, zasedal v ní i Milan Válek ze společnosti Eurogema, která budovu lázní opravovala. "Jako člen komise jsem o této stavbě ale nemohl hlasovat," podotkl Válek. "Jsem přesvědčen, že rekonstrukce lázní uspěla oprávněně bez ohledu na to, kdo v ní bydlí. Navíc bylo technicky náročné vypořádat se s nerovností stavby z padesátých let mezi středem stavby a křídly, která byla nižší," řekl Válek a ocenil i architektonický návrh Miroslava Pospíšila. "Udělat z toho znovu lázně by nebylo rozumné," dodal Válek.
Budovu lázní koupila od města společnost Delta Army, která ji přestavěla na bytové jednotky, jež následně rozprodala. Její majitel Přemysl Nastoupil se nijak netajil tím, že prvotní měl být zisk. "Nekoupili jsme ten objekt před třemi lety za nijak podhodnocenou cenu. Dokonce se ukázalo, že opravy přijdou dráž, než jsme čekali, a přitom jsme už měli smlouvy o smlouvě budoucí na ceny bytů," uvedl Nastoupil a zalitoval, že cenu nezvýšil. Jeden metr čtvereční přišel na 26 300 korun. Včerejší ocenění považuje Nastoupil za morální cenu. "Rozhodně jsme to nedělali jen pro peníze," namítl majitel firmy obchodující s výzbrojí. "Vysvětlení, proč tam bydlí hlavně politici, je jednoduché, jsme v podstatě stejně staří a známe se dlouhodobě. Přitom pro město ani kraj nic nedělám, žádnou zakázku, společné máme jen to, že jsme spolu chodili do školy a věděli o sobě. Prostě měli ke mně důvěru a mají právo bydlet stejně jako ostatní," řekl Nastoupil.
Bydlet ve stavbě roku je pro hejtmana příjemné. "Po dvaceti letech v paneláku je ten posun výrazný. Věřím, že se ten dům líbí všem, kdo projdou kolem. Stejně jako jiní politikové, nebyl jsem ani já v komisi, která stavby hodnotila," uvedl Kosatík. Považuje se za jednoho z nejstarších obyvatel domu. "Je tam více než třicet bytů a na chodbách potkávám výrazně mladší lidi, jsou tak ve věku mých synů a zdaleka to nejsou jen politici," dodal hejtman. Spolu s ním zde bydlí i jeho náměstek Pavel Sekanina (ODS), městská radní Marta Vláčilová (ODS) nebo policejní ředitel Jaroslav Skříčil. Mezi průmyslovými stavbami si v soutěži Stavba roku 2006 nejlépe vedl výrobní závod Mora-Top v Uničově. "Továrnu jsme vybudovali v době oslav 180. výročí založení značky Mora. Je to jakési poděkování sedmi generacím, které pro tuto značku pracovaly," prohlásil ředitel firmy Michail Kosovsky.
Z dopravních a inženýrských staveb se nejvýše umístilo nové náměstí v obci Písečná na Jesenicku a mezi stavbami občanské vybavenosti zvítězilo olomoucké Arcidiecézní muzeum. Za investory přebíralo ocenění nejčastěji město Olomouc za nový magistrát v Hynaisově ulici, Sluňákov, další etapu nové kanalizace nebo úpravy přednádražního prostoru.