Druhý ročník akce potvrdil loňský raketový start a i letos bude patřit zcela jistě k vrcholům plesové sezony.

Na úvodním zahájení nechyběl kromě primátora města ani prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

Start-upisté se utkali o první cenu v podobě webového řešení či aplikace v hodnotě sto tisíc a v charitativní dražbě si olomoucké Tyflocentrum odneslo příjemný příspěvek. Nejen to byl proběhnuvší Business ples.

K plesu patří především zábava a společenský program. Tu v letošním roce obstarala hvězda večera Michal David. Více snad taneční parket nešlo rozproudit a lidé tančili také mezi stoly, protože parket praskal ve švech.

Neméně zajímavá byla vystoupení Karla Vágnera a Romana Vojtka s Petrou Vraspírovou při muzikálovém setu. Na hladký průběh večera dohlížela moderátorská dvojice David Gránský a Hana Reinders Mašlíková. Nechyběla přítomnost bulvární televize v režii Evy Decastelo a Báry Mottlové.

Startupisté bojovali o 135 tisíc

Název Business ples není jen prázdným pojmem. Ples přináší reálnou byznysovou ingredienci zejména v podobě tzv. Start-up klubu. Jedná se o netradiční networkingovou platformu propojující startupy s investory a byznysovými osobnostmi. To vše jako součást plesu.

V letošním ročníku proběhla také soutěž Best Elevator Pitch, kde pět finalistů prezentovalo své podnikatelské záměry. Voucher na sto tisíc si nakonec odnesl nápad s názvem termosolární úl.

Jedná se o jediný úl na světě, jež se ekologickou cestou umí vypořádat s hrozbou roztočů, které mají celosvětově největší dopad na pokles včelí populace. Stříbrnou příčku a voucher na vizuální identitu projektu v hodnotě třicet pět tisíc si odnesl projekt cyklistické dopravy dětí do školy Ride2sCool.

Martin Jančík z úspěšného startupu Liftago, Tomáš Hülle, zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum, mentor David Kovalský a další osobnosti vytvořily kvalitní porotu soutěže.

„S některými z nich spolupracujeme již delší dobu a těší mne, že se za námi na Business Ples vracejí. Vítězným projektům přeji mnoho zdaru v dalším rozvoji a budeme rádi, když jim ceny z letošního Startup Klubu k tomuto rozvoji alespoň trochu pomohou. Snad bude pro ně přínosné i to, že jsme jim do publika díky propojení s Business Plesem přivedli i řadu zajímavých investorů a byznysmenů, publicisty europoslance, či prezidenta Hospodářské komory ČR. Rád bych také poděkoval za podporu a velmi příjemnou spolupráci kolegům z agentury CzechInvest a z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, kteří nás minulý rok přizvali i k účasti na partnerském UP Business Campu.“ dodává organizátor Startup Klubu Pavel Sedláček, zakladatel digitální agentury ESMEDIA Interactive.

„Mám radost, že se na ples podařilo dostat takové množství zajímavých osobností nejen z řad podnikatelů. Úspěch je účast našeho prezidenta Dlouhého, který je znám tím, že plesy příliš nevyhledává. Jeden velmi významný podnikatel mi na akci také prozradil, že pět let nebyl na žádném plese v regionu, ale udělal výjimku a přišel. To už také něco znamená,“ sděluje své dojmy Radim Kašpar, organizátor plesu a ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc.

Za organizací Business plesu stojí OHK Olomouc, digitální agentura ESMEDIA a eventová agentura Jany Lébrové Evenpro.