Olomoucký NH hotel oslaví za půl roku desetileté výročí od svého otevření, Naylor ale nepatřil mezi předčasné gratulanty. Přijel jen tak do stylové hotelové restaurace, aby potěšil milovníky znamenitého jídla a pití.

Naylor spolu s místním hotelovým šéfkuchařem Miroslavem Fojtíkem připravil šestichodové menu, které hostům nabídlo unikátní pokrmy.

Makrela marinovaná s jablky a zázvorem s pyré z červených paprik a olivovým bujónem, tomatovo – jahodový tatarák s tuňákem a ančovičkami, pečená hřebenatka v chlebu a fermentovanou švestkou a celerovým jus, krevetové carpaccio se sezónním dresinkem a slámou z hovězích žeber nebo pečené telecí s dýňovým pyré a křenovou granolou, to jsou opravdu lákavě znějící jídla z Naylorova menu. Jako dezert se podával švestkový dort s mascarpone, medem a marcipánem.

Britský šéfkuchař Chris Naylor proslul tím, že experimentuje s produkty, které denně odebírá od místních farmářů. Výsledkem jsou robustní pokrmy s ryzími a čistými příchutěmi.  Jeho styl vaření je možno popsat jako kreativní a výstřední s vysokým respektem pro sezónní produkci a oblast, ze které tato produkce pochází.

V roce 2011 Naylor obdržel Michelinskou hvězdu za své úsilí v restauraci Vermeer. Jeho kuchyně je proto označována jako Chrisova kulinářská laboratoř, sám kuchař pak jako nepředvídatelný.

Jeho kreativní duch zajišťuje neustálé inovace jídel. Naylor se nebojí posouvat hranice a říká, že nemá rád přepracované a domýšlivé „blbiny“ v jídle.

Gurmáni jsou v olomouckém NH Collection hotelu na podobné výjimečné události zvyklí, protože management hotelu se snaží pravidelně oživovat dění ve městě různými gastronomickými a společenskými akcemi a koncepty.

„Děláme to proto, že jsme si vědomi vysokého očekávání, které naši hosté mají. Milujeme, když naše hosty, či obchodní partnery můžeme neustále něčím překvapovat,“ říká generální ředitel hotelu Tomáš Rousek.