Představíme si také puškvorec známý coby součást bylinných likérů. Je o něm známo, že má léčivé účinky.

Openec, vopenec, kuntrálek, kundrásek, moďátka to je jen několik lidových názvů pro popenec. Tato bylina se používala jako zelené koření a byla součástí bramborových polévek, jídel z vajec a přidávala se také do velikonoční nádivky.

Podle pověr také popenec chránil proti čarám a moru. Z lékařského hlediska je doloženo, že kladně působí proti zánětům horních cest dýchacích, je hojivý, má dezinfekční účinky a je močopudný.

Nať popence se vyznačuje příjemnou vůní a kořenitou chutí. Používá se čerstvý i sušený a dnes jde o téměř zapomenutou rostlinu, což je velká škoda. Hodí se do karbanátků, polévek, bylinkového másla, tvarohových a brynzových pomazánek.

Popenec se nepěstuje, roste volně v přírodě a není problém na něj narazit. Určitě ho vyzkoušejte, nezklame vás.

Puškvorec na trávení i proti kašli

PuškvorecNa březích stojatých a pomalu tekoucích vod se můžete setkat s puškvorcem. Ten se u nás rozšířil v 16. století.

Jako koření se používá oddenek (čerstvý, sušený, mletý), jenž je silně aromatický a hořký.

Puškvorec působí dobře na trávení, proti nadýmání nebo kašli a je dobrý na vyvolání pocení. Oloupaný oddenek můžete prosladit cukrem a podávat jako léčivou pochoutku.

Mladé listy puškvorce se mohou přidávat do zeleninových salátů. Největší slávu si ovšem puškvorec dobyl jako součást žaludečních likérů. Na uklidnění žaludku si můžete připravit léčivý čaj.

Více receptů, tipů a rad na www.vseovareni.cz