„Je to pro nás takové hořkosladké vítězství, protože po sportovní stránce jsme v baráži jednoznačně propadli a završili tak celkově nevydařenou sezonu,“ připomíná tři barážové prohry s identickým výsledkem 1:3 PR manažer oddílu volejbalistek Sokola Šternberk Adam Fritscher.

„Po patnácti letech nepřetržitého účinkování mezi domácí elitou přišel tvrdý náraz, ze kterého se musíme rozhodně poučit a dělat vše pro to, aby se podobná situace neopakovala. Zároveň moc děkujeme vedení VK České Budějovice za férově vedenou sérii i následná jednání, která vedla k návratu extraligové licence k nám,“ dodává Fritscher.

Fight Day v areálu Občerstvení U Maříků (15.7.2023)
Kam za sportem: Prostějov hraje o přežití, na programu několik běhů či box

Na podzim se tak v hale Ecce Homo mohou diváci znovu těšit na hráčky obou elitních brněnských klubů, pražského Olympu, Prostějova, Liberce či třeba Olomouce.

„Od roku 2009, kdy jsme jako zatím poslední ženský volejbalový klub postoupili sportovní cestou do extraligy, jsme si už na tuto vybranou společnost zvykli. Naši fanoušci patří k nejlepším v republice a já osobně jsem moc rád, že jim budeme moci znovu nabídnout špičkový sport a nezapomenutelné volejbalové zážitky,“ oceňuje výsledek jednání předseda oddílu volejbalistek TJ Sokol Šternberk Michal Oborný.

Posily

Aby se však neopakovala situace z posledních dvou sezon, po nichž musely Šternberanky do baráže o udržení (tu loňskou proti Střešovicím ještě zvládly), čeká manažerský i sportovní úsek klubu z nejmenšího extraligového města spousta práce.

„Už během letošního jara jsme viděli, že pokud chceme v extralize působit i nadále, musíme zvýšit intenzitu naší práce a také posílit hráčský i realizační tým. Znovu se ukazuje, že základem je výchova vlastní mládeže a zapojování talentovaných hráček do ženského družstva, aby z nich postupně vyrostly opory a pomohly na cestě vzhůru sobě i mateřskému klubu. Již nyní můžu fanouškům slíbit, že několik mladých a talentovaných tváří se v nově budovaném kádru určitě objeví,“ hlásí Adam Fritscher, podle nějž ze současného neúspěšného týmu končí nahrávačky Ksenia Kurerová a Anna Přibylová (během sezony odešla do Olomouce), smečařky Martyna Kłodová, Aneta Weidenthalerová a Tereza Pluhařová a blokařka Dana Cohenová.

Stavba nového fotbalového stadionu zdárně pokračuje. Fotbalisté by se měli v novém proběhnout už v polovině letošního roku. únor, 2024
Prostějov má problém. Musí řešit nedostatky pro získání certifikace stadionu

Už dříve se s týmem po vzájemně dohodě rozloučilo polské duo Łucja Laskowská a Aleksandra Deptuchová. „Po potvrzení našeho pokračování v extralize můžeme nyní uzavřít kontrakty s hráčkami, které jsme si vytipovali a jimž věříme, že budou těmi pravými bojovnicemi v lepším šternberském týmu. Jejich jména budeme našim příznivcům postupně představovat,“ podotýká mluvčí klubu.

Šternberský ženský volejbal je jedním z oddílů místního Sokola a vedle Frýdku-Místku druhým sokolským celkem mezi českými extraligovými kluby.

„Volejbalová extraliga žen je výkladní skříní naší tělocvičné jednoty a jsme právem hrdí na to, že ji u nás máme. Myšlenka Sokola je založena na společném rozvoji tělesné zdatnosti a duševních schopností, a to všech členů bez rozdílu. K tomu, abychom sami sportovali a vedli k tomu i své děti, však potřebujeme příklady, které nám nejlépe poskytne právě vrcholový sport a krásné a památné souboje těch nejlepších,“ zmiňuje starosta Sokola Šternberk Milan Duda.

Text: TJ Sokol Šternberk