Hráčky celku VK UP Olomouc získaly všechny tři trofeje, na které mohly reálně pomýšlet. Po triumfu v Českém poháru ovládly Středoevropskou ligu MEVZA a třešničkou na dortu byla suverénní jízda extraligovým play-off.

Prostějovský klub, který ovládl posledních deset ročníků, dokázal uhrát v hanácké finálové sérii jeden jediný set.

„Na začátku sezony na nás média vytvořila tlak, protože nás pasovala do role favorita a bylo docela těžké se s tím po nadvládě Prostějova vyrovnat. Popasovaly jsme se s tím ale parádně a cíle jsme splnily,“ prohlásila Jana Napolitano Šenková, která napsala zlatou tečku za dlouhou kariérou.

Celým play-off prošel olomoucký tým bez ztráty zápasu, prohrál pouze dvě sady. Totální olomoucká dominance se ale vzhledem k nabitému kádru vlastně očekávala a cokoliv jiného než hladký triumf by bylo považováno za velké překvapení.

Tahounka Kubínová

I když se to olomouckým hráčkám nemusí líbit.

„Tohle mě popravdě hrozně štve, protože nevím, kdo z nás udělal takové favority. Ano, tým jsme měli velice kvalitní, ale kromě jedné Slovenky (Kataríny Dudové) komplet český, takže jsme rozhodně nebyly v pozici dřívějšího Prostějova, který míval zahraniční hráčky,“ nechala se slyšet Šárka Kubínová.

„My si to moc užíváme. To, že jsme byly favoritky, jsme potvrzovaly spíš výkony než nějakými papírovými předpoklady,“ těšilo olomouckou nahrávačku.

Právě Šárka Kubínová patřila na nahrávce mezi jasné tahouny olomouckého družstva.

„Když tým táhnete, tak si to užíváte o trošku víc. Ale my jsme se střídaly celou sezonu. Kačka by to zvládla stejně,“ řekla Kubínová na adresu kapitánky Dudové.

Stále rostoucími výkony se prezentovala blokařka Veronika Trnková, soupeřky si v obraně často nevěděly rady s vycházející olomouckou hvězdou Gabrielou Orvošovou.

„Gába je obrovský talent a já si moc přeji, aby to dotáhla co nejdál. A jsem přesvědčená o tom, že se jí to povede,“ prohlásila loučící se Napolitano Šenková.

Šíře olomouckého kádru se vyplatila ve chvílích, kdy zranění ze hry vyřadilo Darinu Košickou i Nikol Sokolovou, která zápas o zlato sledovala jen zpovzdálí.

„Bylo to celkem blbě načasované. Když se zranila Nikol, tak jsme musely hrát jen se dvěma blokařkami. Kdyby se stalo ještě něco dalšího, tak už by to byl velký problém. Je to pro nás úleva,“ popisovala Košická, která se stihla dát na boje o zlato do pořádku.

„Nečekaly jsme, že finále bude na tři zápasy, ale povedlo se a jsme za to šťastné.“

Napodobí nadvládu Prostějova?

Trenér Jiří Teplý v hanácké metropoli poskládal tým, který by mohl kralovat české scéně ještě několik sezon.

Zopakuje tedy Olomouc výkon Prostějova a vyhraje český titul desetkrát v řadě?

„To by byly vysoké cíle. Ale určitě budeme chtít dělat krůček po krůčku,“ zůstala opatrná v prognózách Kubínová.

Klíčová opora by měla v týmu pokračovat, stejně jako většina spoluhráček.

„Určitě nebudeme v naprosto stejném složení, ale očekávám, že jádro zůstane,“ přikývla Kubínová.

Volejbaloví fanoušci v Olomouci se tak mají dál na co těšit.