„První dva sety jsme hráli stoprocentně koncentrovaní a ve všech činnostech jsme byli jasně lepší. Ve třetím jsme vedli 5:1 a mysleli si, že se to uhraje samo. Začalo se to tahat a v koncovce jsme prohráli. Řekli jsme si, že to takhle nejde a ve čtvrtém setu jsme hráli koncentrovaný volejbal,“ pochvaloval si trenér Přerova Radim Vlček.

Lodivod Šternberku Vladimír Sirvoň musel před pohárovým zápasem řešit řadu problémů. „Chtěli jsme to pojmout trochu i jako přípravu na ligu, což nám však nevyšlo. Některé holky hrály i přes zdravotní problémy a byli jsme vůbec rádi, že jsme utkání odehráli,“ posteskl si Sirvoň.

Zubřice tak zabojují o historický postup na turnaj Final Four proti vedoucímu týmu skupiny B 1. ligy z Dobřichovic. Ten překvapivě vyřadil KP Brno.

Nyní už však Přerov čeká extraligový duel. V sobotním 4. kole soutěže hostí sedmý Frýdek-Místek a rád by navázal na parádní výhru z palubovky Olympu Praha.

„Zápas musíme zvládnout v hlavách a nebát se domácího prostředí,“ narážel Radim Vlček na nezvládnutou domácí premiéru s Ostravou.

„Když budeme hrát poctivý bojovný volejbal s klidem, tak bychom měli uspět,“ uzavřel kouč.Utkání 4. kola extraligy žen:
VK Brno – Prostějov (sobota 16.00)
Šternberk – Ostrava (sobota 17.00)
Přerov – Frýdek-Místek (sobota 18.00)
KP Brno – Olymp Praha (sobota 18.00)

Čtvrtfinále Českého poháru:
Prostějov – VK Brno, Dobřichovice – Přerov, Ostrava – Olymp Praha, Olomouc Liberec.
Pozn.: Hraje se dvoukolově, první utkání 1.11., odveta 22.11.