„Holky chtěly, bojovaly, fantastičtí lidi nás podrželi. Byli jsme kousíček od toho, abychom ten mečbol v tiebreaku měli my,“ hodnotil domácí trenér Radim Vlček.

Jeho tým už ve čtvrtek v Olomouci padl 1:3, nepředvedl ale špatný výkon. A doma toužil po nečekané odplatě. „Já jsem byl ve čtvrtek zklamaný, v Olomouci jsme měli podle mě hrát minimálně tiebreak. Dneska jsem rád za to, že jsme ho hráli, protože si nemůžeme říct, že jsme ztratili. Dnes jsme dotahovali. Věřím, že vítězství přijdou,“ řekl Vlček.

Hroch: Měli jsme vyhrát 3:0

Zatímco proti mistrovskému Prostějovu Zubřice dvakrát v sezoně (v extralize i poháru) vedly 2:0 a nakonec v pátém setu o výhru přišly, v sobotu to proti vysokoškolačkám bylo naopak. Soupeřky po dvou vyrovnaných sadách věřily ve snadnou výhru.

„Musím říct, že jsme měli vyhrát 3:0, protože ve dvou setech jsme ztratili koncentraci, takže pro mě to je spíše ztráta bodu, ale samozřejmě jsem rád za výhru a gratuluji soupeři k takovému výkonu,“ smekl i hostující kouč Martin Hroch.

Přerovanky fantasticky otočily čtvrtý set, ve kterém prohrávaly 10:17. Z náskoku ale začaly ukrajovat a předvedly skvělou koncovku – 27:25.

Skvělí fanoušci

V bouřlivé atmosféře nakonec triumfovali hosté, i tak ale celá přerovská hala aplaudovala po utkání oběma týmům ve stoje. „Chtěla bych hrozně moc poděkovat fanouškům, byli skvělí,“ smeklo i přerovské libero Adriana Kulová, která se opět potkala se sestrou Denisou, ta však na opačné straně barikády do zápasu nezasáhla.

„Klobouk dolů, holky už toho mají taky plné kecky a těšíme se, že teď budeme hrát až v sobotu. Potrénujeme, zajdeme si na týmovou večeři a jede se dál, protože sezona bude ještě dlouhá,“ uzavřel s optimismem Radim Vlček, kterému se do sestavy vrátila americká blokařka McClellanová.

I tak ale Přerov nadále nutně potřebuje do sestavy druhou nahrávačku a ideálně i třetí blokařku. Sezona totiž opravdu ještě bude dlouhá, nabitá a dle všeho i vyrovnaná.

V tabulce je Olomouc na druhém místě za Prostějovem, Zubřice jsou nadále předposlední, získaly ale už šest bodů (oproti nule z předešlé sezony) a utíkají poslednímu Šternberku. Na devátou Ostravu ztrácejí čtyři body.

David Kašpárek v dresu Přerova
Střelec Kašpárek o přestupu z HFK do Přerova, Sigmě i červené: Nejsme spokojení

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 2:3 (-22, -21, 19, 25, -13)

Nejvíce bodů: Kovačičová 19, McClellanová 17, Lazárková 16 – Herdová 24, Rajličová 22, Kneiflová 15. Rozhodčí: Kavala, Ištvanech. Diváci: 305.

Přerov: Atanasovová, Dlouhá, Zatloukalová, Lazárková, McClellanová, Kovačičová, libero Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Baláková. Trenér: Vlček.

Olomouc: Šepeľová, Mostsitska, Rajličová, Herdová, Kneiflová, Galvão, libero Slavíková. Střídaly: Tinklová, Borovcová, Körmendyová. Trenér: Hroch.