Možné soupeřky už Dámy znají, zahrají si proti někomu z kvarteta Van der Voort/Quintus (Nizozemsko), ABU Baku (Ázerbájdžán), BNTU – Bel AZ Minsk (Bělorusko), čtvrtým možným protivníkem je tým Maiastars (Portugalsko).

Trenér olomouckého družstva Lubomír Krejčíř k losu říká: „Jde o velice silné týmy. Všichni jsou de facto mistři svých zemí, takže to rozhodně nebude jednoduché.“ Kromě portugalského družstva všechny startovaly i v minulé sezoně v nějakém z pohárů.

Holandský Van der Voort a běloruský Minsk si zahrály Champions League, odkud však vypadly do poháru EHF, kde byly shodně vyřazeny ve 3. kole. Nejhorší variantou by mohl být zřejmě tým ABU Baku.

„Ázerbájdžánské mužstvo bych si rozhodně nepřál, byl by to zcela jistě nejtěžší soupeř. Ostatní týmy nepatří do evropské špičky a jsou pro nás hratelné. Ale v případě Baku je to taková zvláštní záležitost. V té zemi se teď začíná na sport hodně dbát a chodí to tam takovým způsobem, že každý z ropných oligarchů si pod svoji patronaci vezme určitý sport. A ten, co má na starosti házenou, to dělá velmi dobře. Mají výborné podmínky, tráví spolu spoustu času, jsou skvěle sehrané. Většina hráček také tvoří reprezentaci. Takže ty bych rozhodně oželel,“ vysvětluje zákulisí ázerbájdžánského házenkářského zázraku Krejčíř.

„Kdybych si měl vybrat, chtěl bych holandský tým. Ten by nám mohl vyhovovat,“ dodává.

Zdali se mu přání splní, bude jasno po 22. červenci a vídeňském losování. Bude se hrát standardním pohárovým systémem doma – venku, v termínech 4. - 5. a 11. - 12. října.