Házenkářky olomoucké Zory prohrály v zápase 7. kola WHIL se Zlínem 23:28, když pokazily především první poločas, ve kterém nabraly sedmigólovou ztrátu.

„Doufám, že se z toho už holky dokázaly oklepat. V pondělí jsem s nimi měl řeč, rozebrali jsme si, v čem udělaly chyby. Největší problém byl asi v hlavách hráček a jejich psychice,“ zrekapituloval trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

„V Porubě snad už zase budeme tahat za jeden provaz. Nečeká nás ale nic snadného, protože soupeř má velice silný tým, který je posílený házenkářkami ze Slovenska,“ upozorňuje trenér Zory před zápasem 8. kola interligy.

Tým z Ostravy má na svém kontě zatím pět vítězství a dvě porážky ve Zlíně a v minulém kole v Šaľe. Na domácí palubovce je Poruba zatím stoprocentní.

„Musíme se připravit na velice bouřlivé prostředí, čeká nás určitě hodně tvrdý boj,“ předpovídá Malínek.

„Je to moravské derby a pro nás je to velmi prestižní zápas, protože budeme hrát proti bývalým olomouckým hráčkám,“ naráží Malínek na fakt, že v týmu Poruby figuruje hned trojice bývalých hráček Zory – Michaela Hrbková, Romana Chrenková, známější pod dívčím jménem Tomečková, a Dominika Selucká.

„Moc se na ten zápas těšíme. Já osobně vždycky ráda hraju proti celkům, kde jsem působila a znám je,“ uvedla Selucká pro web Poruby.

Pivotmanka ostravského celku se těší na další zápas v domácím prostředí.

„Pro nás je pozitivní, že se nám v domácím prostředí zatím daří. I díky fanklubu máme v Přívoze doopravdy domácí prostředí, které nám hodně pomáhá.“

I když je tým DHC Sokol Poruba favoritem zápasu, hanácký protivník se rozhodně nevzdává.

„Všechny tyto týmy jsou vyrovnané, takže do Poruby rozhodně nepojedeme s poraženeckou náladou. Byl bych rád, kdybychom si odvezli nějaké body,“ říká olomouký trenér, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

Jeho trenérský protějšek Ján Beňadik je na tom podobně. „Všechny holky jsou v pořádku a na zápas se moc těší. Pokud navážeme na výkon z domácího utkání s Michalovci, tak musíme uspět,“ věří si trenér Poruby.

Zápas mezi DHC Sokol Poruba a DHK Zora Olomouc startuje v neděli v 18 hodin.