Hanačky trénovali i po skončení minulé sezony až do konce června, jejich příprava na sezonu příští tak přijde o něco později, než u ostatních interligových týmů.

Poprvé se svěřenkyně kouče Libora Malínka, který u kormidla dámského oddílu vystřídal Lubomíra Krejčíře, sejdou v pondělí 20. července.

Po prvních dvou týdnech nejneoblíbenější fáze – nabírání fyzické kondice – je čeká ve čtvrtek 6. srpna první zápas. Ten odehrají na domácí palubovce a nebude mu chybět ani pikantní náboj.

Do haly Zory totiž zavítají házenkářky Zlína, kam by s největší pravděpodobností měla zamířit olomoucká gólmanka Dagmar Vyhlídalová a křídelnice schopná hrát i na střední spojce Kristýna Salčáková.

Zlín láka i Alenu Poláškovou

Na lavičce Zlína nahradil Milana Budaye úspěšný kouč Dušan Poloz, který se do České republiky vrátil z norského angažmá. Tým z Baťova města působí před příštím interligovým ročníkem velmi ambiciózně a bude zajímavé sledovat, jak se Poloz s rolí spasitele zlínské házené dokáže poprat.

Salčáková s Vyhlídalovou by navíc nemuseli být jedinými posilami Zlínu s olomouckou minulostí. Klub intezivně jedná o příchodu někdejší opory Zory – Aleny Poláškové. Třicetiletá spojka působila pět let v dánském SonderjyskE.

Turnaje ve Zlíně a Šaľe

Už v sobotu odjedou olomoucké házenkářky pro změnu do Zlína. Tam odehrají turnaj, kterého se zúčastní kromě domácích děvčat poslední slovenský mistr ŠKP Bratislava, další účastník interligy z Trenčína a pětici účastníků doplní Poruba.

Ta neuspěla se žádostí hrát jako třináctý tým česko-slovenskou WHIL a tak bude tým složený hned z několika juniorských reprezentantek hrát v příští sezoně opět jen 1. ligu žen – druhou nejvyšší českou soutěž.

Další víkend si Zora vyjede pro změnu na kvalitně obsazený turnaj do Šaľy, kde se kromě domácího Dusľa představí i oba mistrovské týmy z minulé sezony – Veselí i Bratislava.

Pohár míru v Olomouci

Týden nato bude následovat 51. ročník olomouckého Poháru míru. Na ten letos přijede Zlín, Šaľa a druhý celek polské nejvyšší soutěže MKS Zaglebie Lubin.

Vrcholem přípravy pak bude přátelské utkání s vítězkami Poháru EHF z roku 2008, aktuálními mistryněmi Ruska a účastnicemi Ligy mistryň v příští sezoně, házenkářkami týmu HC Dinamo Volgograd. K tomuto zápasu pojedou Hanačky do Hodonína, protože Volgograd startuje na Slováckém poháru.