Ta v šesti odehraných kolech neztratila ani bod, vyhrála například v Michalovcích i následně doma s Šaľou a svěřenkyně trenéra Petra Pína v úvodu interligové sezony naznačují, že je s nimi letos třeba počítat do nejužší špičky.

Zora naopak musela v neděli skousnout vysokou porážku v Maďarsku a s tím se musí před zápasem v Edenu vypořádat.

„V pondělí dostaly holky volno, dnes měly na programu video a lehčí trénink zaměřený na nacvičování některých kombinací, na které se musíme připravit,“ popisuje předzápasovou přípravu Malínek.

„Do Prahy určitě nepojedeme nějak odevzdaní. Já si myslím, že Slavia je k poražení. I když má formu, ještě neprohrála a nad většinou týmů vítězí velkým rozdílem,“ zamýšlí se nad sílou slávistického ká­dru.

Před startem interligového ročníku přitom byla Slavia velkou neznámou. Po odchodu několika opor se však spíše čekalo, že bude oslabena.

„Ani já jsem nečekal, že na tom budou takhle dobře. Odešly jim zkušené hráčky, přesto se jim daří. Základní šestka, ve které nastupuje pět reprezentantek, hraje ve velké formě, funguje jim to a hrají v pohodě,“ říká olomoucký kouč.

Že by se na herním projevu jeho svěřenkyň projevila vysoká porážka z Debrecínu, nepředpokládá. „Myslím si, že se to moc nepodepíše. Holky jsou si vědomy, že nehrály špatně, nemělo by to pro ně být velkým zklamáním,“ myslí si Malínek.

Kopírovat některé nápadité a rychlé herní prvky, se kterými na Hanačky vyrukovaly Maďarky, prý dost dobře nejde.

„Hrozně rád bych to použil, ale za dva dny to nejde do holek nalít. Jsou to stovky a stovky hodin těžké práce, tohle opravdu nejde za týden. Pomoci nám to může spíše z toho pohledu, že jsme si zase připomněly, jak se hraje rychlá házená a děvčata mohou některé věci podvědomě začít používat,“ doplňuje.