V něm přivítají odvěkého rivala v podobě pražské Slavie. Ta je sice úřadujícím mistrem, ale po odchodu Zachové s Adámkovou prochází její celek důkladnou rekonstrukcí. Ta se projevila třeba i o víkendu, kdy nečekaně podlehla předposlednímu Zlínu 23:22 a zkomplikovala si svou cestu do play-off. „Je to mladý tým a je přirozené, že se mu občas nepovede utkání,“ myslí si trenér DHK Lubomír Krejčíř.

Zora už se letos dvakrát se Slavií potkala. Ve čtvrtém kole si vyslankyně Hané přivezly z hlavního města vysokou výhru 19:30 a rozdílem více než deseti branek rozhodly i finále Českého poháru. Ve Zlíně si vzaly trofej vítězstvím 32:16.

Výsledek podobného druhu by se v olomouckém klubu určitě líbil i dnes, trenér Krejčíř ale zvedá varovný prst. „Slavia získala výrazné posily Bánkovou a Staršíchovou, takže vůbec nečekám lehké utkání,“ přiznal.

Kromě utkání dvou tradičních rivalů ovšem může dojít i k souboji reprezentačních gólmanek, kdy by se proti slávistce Selicharové mohla postavit Barbora Raníková, tedy současná jednička národního výběru, která o víkendu skvělým výkonem dovedla Dámy k výhře v Písku.

O tom, která z dvojice Černá-Raníková dostane šanci, se ale rozhodne až těsně před utkáním. „Vždycky se s Lenkou domluvíme až před zápasem, ale určitě budu připravená nastoupit,“ potvrdila Raníková a k případnému souboji s kolegyní z reprezentace dodala: „Bude to soutěž a určitě bychom se každá snažila podat co nejlepší výkon. Budeme chtít Slavii porazit a máme na ni vždycky velkou motivaci.“

Domácím ovšem bude chybět jeden ze základních kamenů, Martina Šašková bojovala v posledních dnech se střevní chřipkou. „Už je to lepší, ale na to, abych mohla nastoupit, to ještě není,“ řekla Deníku velká bojovnice.

Utkání se hraje dnes v hale Zory od 17.30.

Miloslav Jančík