V prvních minutách se domácí hráčky teprve seznamovaly s atmosférou a v šesté minutě prohrávaly 1:3. Slávistky si první čtvrthodinu udržovaly dvoubrankové vedení, ale pak to byly Dámy, kdo diktoval hru. Během osmi minut otočily čtyřmi brankami skóre na 8:6 a určitě své soupeřky převyšovaly. Pod obratem byla velkými písmeny podepsána i brankářka Raníková, stejně jako celá obrana, která dovolila v prvním poločase střelkyni Zachové jen jednu branku ze hry. Do přestávky šly Dámy s nadějným vedením 13:10.

Jenže hned po ní vyloučili sudí Šaškovou snad za křivý pohled a Pražačky se dvěma brankami dostaly na dostřel. Navíc se hostům chytla střídající brankářka Průšová a domácí hráčky se začaly neskutečně trápit v útoku. Za dvacet minut daly jen čtyři branky, z toho jednu ze sedmičky a slávistky otočily na 17:20. Za obratem stálo mimo Průšové i několik zbytečných chyb, menší agresivita domácích v útoku, ale i výroky sudích, které dokázaly vytočit i obvykle velmi tiché hanácké publikum.

V závěru se Dámy dokázaly svým soupeřkám přiblížit na 19:20, ale dvě zbytečné ztráty je připravily o šanci. V posledních vteřinách ještě dokázaly vybojovat míč, ale na střelu, jež by mohla znamenat remízu, už nedošlo. Sen o zlatých medailích tak skončil utopen v slzách zklamaných domácích hráček. "Utkání rozhodl příchod brankářky Průšové. Do té doby jsme měli neustále navrch," shrnul utkání trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc - Slavia Praha 22:23 (13:10)

Nejvíce branek: Růžičková a Tomečková 5 - Zachová 7/4. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Vyloučení: 5:5. ČK: Janečková (S). Sedmičky: 3/3:5/5. Diváků: 450.
DHK: Raníková, Černá - Růžičková a Tomečková 5, Hejtmánková 4/3, Šašková 3, Dostálová 2, Hrbková, Marcišová a Stuchlová 1, Kovačíková, Kovářová, Kňourková, Spíchalová. Trenér Lubomír Krejčíř.