Na středečním zasedání klubu se řídící výbor dohodl, že se interligový celek přihlásí do evropského poháru. O tom, která ze soutěží by to měla být, se rozhodne do pondělí 11. června, kdy má Evropská federace konečný termín pro podání přihlášek. „Samozřejmě, že naše účast je podložena sponzorem, který se rozhodl podpořit start klubu v evropských pohárech. Jinak bychom si nic takového nemohli dovolit,“ řekl Deníku tiskový mluvčí DHK Olomouc Václav Dobeš.

Vzhledem k tomu, že česká ženská házená nemá dostatečný koeficient na to, aby mohl mistr startovat v nejprestižnější Lize mistrů, rozhodla se pražská Slavia pro start v druhé nejkvalitnější soutěži Poháru EHF. Druhý finalista Veselí nehodlá v Evropě startovat. Proto se otevírá Zoře cesta do třetí nejkvalitnější soutěže Poháru vítězů pohárů.

Dámy se přitom přihlásily do poháru už v letošní, právě skončené sezoně. Byly zařazeny do čtvrté pohárové soutěže Challenge Cupu a nešťastně narazily na Banskou Bystrici, se kterou se potkávají ve společné česko-slovenské interlize. Po dvou porážkách vypadly hned v prvním kole. Z losu byly zklamané oba celky, vedení tedy hodlá učinit kroky, které by tomu měly v budoucnu zabránit. „Stát by se to samozřejmě opět mohlo. Napsali jsme tedy na Evropskou házenkářskou federaci, aby zohlednila, že české a slovenské celky hrají ve stejné soutěži,“ prozradil ještě Václav Dobeš.