V cestě jim bude stát pět zahraničních celků. Ze Slovenska dorazí staří interligoví známí Slovan Duslo Šala a HK Štart Trenčín, vzrůstající kvalitu polské házené se pokusí dokázat MKS Jelenia Góra a Sosnica Gliwice a šestým startujícím je rakouský McDonald´s Wiener Neustadt. Systém turnaje zaručuje, že se navzájem utkají všechny celky a ten nejúspěšnější se stane vítězem.

I když je charakter klání, které se zároveň hraje jako Memoriál Evy Dostálové a Jana Gogola, především přípravný, bude chtít olomoucký tým v silné konkurenci obhájit loňské vítězství. „Pro nás to musí být především příprava, protože loni nám nevyšel začátek, a tak letos se pokoušíme některé věci cíleně brzdit,“ brzdil ambice trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř a dodal: „Hráčky, kterým to vyloženě nepůjde, tak nebudou tolik střídat, ale určitě si všechny zahrají. Stoprocentně však nechceme prohrávat. Utkání, která budou směřovat k vítězství, tak se samozřejmě budeme snažit vyhrát, to každopádně.“

Olomoučtí diváci budou mít možnost poprvé spatřit nové posily domácího celku. Na hřišti by se měl objevit nový klenot na postu spojky Kateřina Vašková, dále Alžběta Holická i devatenáctileté křídlo Barbora Jalůvková. Do branky se zřejmě postaví i Lenka Černá, která se zotavuje z operace kolena. „Zatím to vypadá, že se budeme v rámci přípravy střídat tři brankářky, takže počítám, že si zachytám,“ řekla Deníku legendární gólmanka. Další nová jména Kristýna Salčáková a Dominika Selucká, vracející se po operací, mohou na míč ještě pár týdnů jen vzpomínat.


Program Poháru míru


PÁ: 16.30: DHK Olomouc - Jelenia Góra, 17.50: Sośnica Gliwice - Wiener Neustadt, 19.10: Štart Trenčín - Duslo Šaľa.

SO: 9.00: W. Neustadt - Šaľa. 10.10: Gliwice - Olomouc, 11.30: J. Góra -Trenčín. 12.40: Olomouc - W. Neustadt, 15.00: Šaľa - J. Góra, 16.20: Trenčín - S. Gliwice, 17.40: W. Neustadt - J. Góra.

NE: 9.00: S. Gliwice - Šaľa, 10.10: Trenčín - W. Neustadt. 11.30: Šaľa - Olomouc, 12.40: J. Góra - S. Gliwice, 14.00: Olomouc - Trenčín.