Domácí hráčky nastoupily soustředěně a usilovně se snažily o rychlý přechod do útoku. Jen několik tyčí a zákroků brankářky Mlčochové bylo důvodem pouze tříbrankového vedení 7:6 po první čtvrthodině. I když se obrana připravovala na dravé vniky na brankoviště, přesto dopřála Písku jen v prvním poločase pět sedmiček. Dvě ale dokázala pokrýt brankářka Lenka Černá a další i její kolegyně Raníková. Domácí hráčky si tak udržovaly po celý poločas mírné vedení, které zastavila přestávka za stavu 14:11.

Do druhé půlky vlétla domácí Tomečková a třemi brankami v řadě dala domácím sedmibranková křídla, což výrazně nalomilo soupeřky. Definitivně rozhodnuto mohlo být vzápětí, ale Dámy nastřelily čtyři tyčky v řadě a Písek dokázal ve 45. minutě snížit na rozdíl tří branek 20:17. To ale bylo vše, vadnoucímu soupeři, který nemohl střídat spojky, přidávaly Dámy z brejků jednu branku za druhou až na výsledný desetibrankový rozdíl.

DHK Zora Olomouc – Casta Sokol Písek 31:21 (14:11)

Nejvíce branek: Hrbková 6/1, Dostálová 5 – Luzumová 6/2, Stellnerová 5/3. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Vyloučení: 3:1. Sedmičky: 4/3 - 9/5. Diváků: 250.
DHK Olomouc: Černá, Raníková -Hrbková 6/1, Dostálová 5, Hejtmánková 4, Tomečková 4, Růžičková 4/2, Marcišová 3, Šašková 3, Stuchlová 1, Chmelařová 1, Kovačíková, Samcová, Kňourková. Trenér Lubomír Krejčíř.

 

V nedělní odvetě bylo otázkou, zda bude mít omezený kádr Písku dostatek sil. První minuty a vedení domácích 5:1 naznačily možnou únavu Jihočešek, ale tato teorie byla během pár minut rozmetána na prach. Úsek od 5. do 14. minuty vyhrály hostující hráčky 1:6 a obrátily skóre čelem k sobě na 6:7. Obrana domácích nehrála tentokrát v takovém soustředění a Dámy na čas vypadly z role. Brzdila je opět řada tyčí, postupně se ale chytla brankářka Raníková a dokázala několika zákroky udržet svůj tým ve hře.

Písek demonstroval svou dravost průniky Keclíkové středem, přesto dvě branky domácí Kovačíkové znamenaly v poločase remízový stav 16:16. Přestávka pomohla obraně domácích hráček, v první desetiminutovce povolily jen dvě branky, což se ukázalo jako rozhodující, protože pěti– brankový náskok už vydržel až do konce. Střelecky se dařilo Tomečkové a stejně jako v sobotním utkání i Hrbkové.

DHK Zora Olomouc – Casta Sokol Písek 31:26 (16:16)

Nejvíce branek: Tomečková 8, Hrbková 7/1 – Keclíková 6. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Vyloučení: 5:1. Sedmičky: 3/2 - 5/4. Diváků: 200.
DHK Olomouc: Raníková, Černá -Tomečková 8, Hrbková 7/1, Kovačíková 5, Hejtmánková 4, Šašková 3, Dostálová 3, Růžičková 1, Stuchlová, Marcišová, Samcová, Kňourková, Chmelařová. Trenér Lubomír Krejčíř.