Po skončení zápasu se na její tváři vyjímal široký úsměv. „Je to skvělé, postoupily jsme jako jediný z českých týmů, takže super,“ radovala se rodačka z Frýdku–Místku.

Těsná prohra hráčky mrzet nemusela, hlavním cílem byl postup a Pančevo nebylo lehkým soupeřem, což v odvetě plně dokázalo. „Teď ta porážka nevadí, jsme už strašně unavené. Bylo toho za poslední dobu moc, odehrály jsme šest zápasů během čtrnácti dní,“ upozorňuje na náročný program Tomečková.

Během zápasu neustále burcovala své spoluhráčky, sama svojí aktivitou strhávala tým. Od tvrdé srbské obrany to taky pořádně schytala. „Bylo to hodně náročné, protože ony to u nás v druhém poločase už položily. Ale tady před vlastními diváky bojovaly až do konce. Tím pádem to tady bylo o hodně těžší než doma,“ srovnává zápasy křídelní hráčka.

Pančevo v Olomouci předvedlo velice rozvážnou hru, místy až v uspávajícím tempu. Předpokládalo se, že podobným stylem budou hrát i doma. Potvrdily se tyto premisy?

„Hrály jinak. Hlavně proto, že musely dohánět tu velkou ztrátu. To není zase tak jednoduché, porazit někoho za šedesát minut o deset gólů. Chtěly tedy hrát rychle, aby to stihly,“ přibližuje. Srbky předvedly jinou tvář než na Hané. Rychlými kombinacemi se dostávaly do zakončení z bezprostřední vzdálenosti, kde nedávaly brankářce Vyhlídalové šanci.

Dámy se ale nepoložily a poctivě zápas odpracovaly. Bezpečně kontrolovaly, aby se soupeř nedostával do většího náskoku, který by je mohl dostat do euforie. Přizpůsobila se i taktika tomuto faktu?

„Spíš jsme hrály normálně jako vždycky. Nic jsme neměnily. Chtěly jsme chodit do trháků, což nám moc nešlo. Ale snažily jsme se hrát naši hru,“ přibližuje česká reprezentantka.

V Pančevu se očekávala drsná atmosféra, hlediště haly má kapacitu 1200 diváků. Nakonec bylo zaplněné jen ze dvou třetin, ale dávalo o sobě hodně vědět. Jak hráčky vnímaly prostředí?

„Diváci byli dobří. Myslím si, že nebyli ani přehnaně rozbouření. Tleskali i nám, takže to bylo v pohodě. Atmosféra tu byla dobrá,“ chválí srbské obecenstvo Romana Tomečková a odchází oslavovat postup do zázemí pančevské haly.