Na Slavii určitě mají a je v jejich silách dnes vrátit sérii zpět do hlavního města k rozhodujícímu utkání. V prvním utkání dlouho držely opratě vítězného kočáru domácí slávistky, když vedly už 21:14. „Změnu přineslo až v 15. minutě druhého poločasu jiné rozestavení v útoku. Na hřiště šla Hrbková, dokázala naši hru zrychlit a začali jsme se prosazovat,“ popsal trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř. „Do té doby se příliš nedařila střelba našim vysokým spojkám Kovačíkové s Růžičkovou,“ litoval kouč.

Celkově ale podaly Dámy kvalitní výkon a jen velmi málo chybělo k tomu, aby dokázaly utkání rozhodnout v normální hrací době. „Velmi solidní výkon jsme předvedli v obraně a když nám vyšlo i pár brejků, podařilo se nám dotáhnout sedmibrankové vedení soupeřek. Bohužel pak přišel pro nás tragický okamžik, který budu mít před očima snad do konce života. Dvě vteřiny před koncem za stavu 24:24 se v náskoku na brankovišti ocitla Jana Spíchalová, a v domnění, že skórovala, běžela se zvednutou rukou radostně zpět. Jenže brankářka Průšová míč se štěstím vyrazila,“ popsal malé neštěstí kouč Zory.

V prodloužení se probrala střelkyně Slavie Zachová a dvěma šťastnými brankami od břevna posunula slávistky blíže k vítězství. „Do odvety nemusíme nic dramaticky měnit, snad jen účinnost střelby, ta byla tím jazýčkem na vahách. Naše hra byla kvalitní a rozhodně do vývoje celé série neztrácím optimismus,“ líčil bojovně trenér Krejčíř.

Odvetné utkání se hraje v hale Zory dnes od 18.00.