Tu si na památku po výborném výkonu a výhře 21:23 odvezly olomoucké hráčky. Přitom k utkání jely bez tří stabilních křídel Hrbkové, Stuchlové a Tomečkové. "Na pravé straně nám zůstala Dostálová. Té se sice v útoku moc nevedlo, ale v obraně si odvedla svoje. Na levé straně musela hrát Tereza Chmelařová, která je jinak také pravé křídlo, ale svůj úkol zvládla. Aby si odpočinuly, chodily na křídla ještě Adéla Samcová a Jana Kňourková, a také si odvedly svoje," pochválil mladé hráčky trenér Lubomír Krejčíř.

V minulých týdnech se velkým tématem stala obrana Olomoučanek, která spíše nebyla, než byla. Už předchozí utkání s Bratislavou naznačilo zlepšení a kdysi silná zbraň olomouckého týmu už na východě Slovenska fungovala naplno. "Obrana byla opakovaně lepší. Jenže v ženském sportu je forma vždycky ošidná. Teď můžeme jen věřit, že to bude dlouhodobější trend," přeje si trenér Krejčíř.

Už v sobotu se odehraje první utkání semifinále play-off, které zaveze Dámy na hřiště velkého rivala ze Slavie. S tím se potkaly ve stejné fázi i v minulém ročníku, kdy v rozhodujícím pátém utkání vypadly. Letos se bude semifinále hrát jen na dvě vítězná utkání, o to důležitější bude první utkání v Praze. Pokud se Dámám podaří zopakovat výkon z Michalovců, rozhodně nejsou bez šance. Vzhledem k tomu, že se oba celky téměř dokonale znají, bude rozhodovat psychická odolnost. Tolik vrtkavá v ženských kolektivních sportech.