Rozhovor


* Po kondičním soustředění v Kostelci na Hané se tento týden připravujete zase v Olomouci. Na co se zaměřujete?

Začali jsme blok individuálních činností. To znamená házená, ale převážně střelba, technika přihrávek, hra jedna proti jedné. To je hlavní náplň tohoto týdne. A samozřejmě už tam dáme i řešení herních situací, aby děvčata z toho úplně nevypadla. Příští týden bychom se už měli plně věnovat systému hry a zapracování nových hráček.

* Takže už tréninky nerozdělujete na kondiční a herní?


V zásadě ne. Jak už jsem říkal, teď děláme individuální činnosti. Pokud tam jsou kondiční prvky, tak jsou s míčem. To znamená speciální schopnosti jak vytrvalosti, tak rychlosti. Třikrát v týdnu hodinu posilovna, jinak s míčem.

* Jak se vám jeví nové posily?

Zatím těžko něco říct, protože herních činností bylo minimum. Ale Holická i Vašková, které jsou v plné přípravě, tak prokazují minimálně velmi solidní stav kondiční připravenosti. Apokud jsme se dostali k herní fázi tento týden, tak Vašková prokazuje, že je hráčka, která má za sebou zápasy ve vyspělých soutěžích, v pohárech. Je to hráčka s velkým H.

* Příští týden odjíždíte do Polska. Tam budete pilovat především herní činnosti?


Tam bude velká porce zápasů. Vprůběhu týdne hrajeme de facto každý den zápas. Ale budeme se tam věnovat i tréninkovému procesu. Je možné, že jedna sedmička bude hrát a druhá trénovat. Proto nebudu klást žádný důraz na výsledky. To po mně ani nechtějte.

* Ovšem polské herní soustředění vyvrcholí víkendovým turnajem v Chorzowě. I tam budete točit sedmičky?

Tam už bychom se měli začít věnovat souhře v těch skupinách, které připadají v úvahu. Vpodstatě bychom se měli dostat k tomu, že po Polsku bude určen užší kádr našeho družstva.