K této výborné ofenzivní bilanci stihla ještě efektivně bránit. Důležitost jejího výkonu spočívala i v tom, že tradiční střelkyně se potýkají s problémy v zakončení. „Vždycky je to o psychice,“ vysvětlovala Kovačíková.

Rozhovor

V posledním zápase vám to tam padalo jak na běžícím páse, čím to bylo?
Zkrátka jsem střílela a vycházelo to. Asi jsem tím ostatním holkám vybrala štěstí, protože jim to lítalo spíš do tyček.

Proti Bystrici jste působila jako ostrá spojka, dostávala jste se často do zakončení. V minulých zápasech to tak ale často nevypadalo, dávala jste třeba jeden dva góly za zápas. Zdálo se, že jste skutečně při chuti.
Bylo to hodně o tom, že mi to vycházelo, takže jsem se ani nebála střílet. Myslím, že hlavně proto to vypadalo, jak to vypadalo.

U střelby v házené to bude taky asi hodně o psychice, je tomu tak?
To je skutečně pravda. Vždy, když se mi povede první nebo druhá střela, tak už se pak hraje úplně jinak a jde to skoro samo.

Vyhráli jste i druhý zápas nového ročníku Interligy. Dá se tedy hodnotit vstup do sezony jako vydařený?
Já jsem samozřejmě spokojená. Ale nesmíme se tím nechat ukolébat. Jednalo se o soupeře, kteří by podle všeho měli hrát v druhé polovině tabulky. Určitě nás čekají silnější družstva. Šala nebo Michalovce, v těch zápasech se ukáže, jak na tom skutečně jsme.

Proti Banské Bystrici nastalo v druhé půli takové pětiminutové zakolísání. Soupeřky se díky tomu dotáhly na rozdíl čtyř bodů. Co se tam stalo?
Jednak to bylo tak trošku prostřídáním a možná jsme i trochu polevily. Bylo to o hodně gólů, to soustředění je potom o něco těžší.

Stále vás trápí koncovka, zahazujete hodně šancí. Co musíte zlepšit, aby tomu tak nebylo?
Tady je to zase především o té psychice a pochopitelně o štěstí. To si myslím, že nám v koncovce scházelo proti Banské Bystrici.