Proti svému sobotnímu soupeři pátý tým tabulky z Hané zdvojnásobil náskok na čtyři body.

„Vítězství se ale nerodilo lehce. Čekali jsme, že to s Pískem nebude snadné a to se taky jasně ukázalo. Písek hraje výbornou házenou, jejich individuality nám dělaly obrovský problém,“ uznal kvality sobotního soupeře trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

První poločas byl jako na houpačce. Oba celky střílely góly především ve vlnách a během první půle se prostřídaly ve vedení. Zásadní moment přišel v době, kdy se Písek dostal do jednogólového náskoku 10:9. Trenér Zory Malínek v ten moment poprvé poslal na palubovku Lucii Fabíkovou a ta proměnila své první tři střely ve tři důležité branky.

„Musím prozradit, že šla na hřiště z postele. Celý týden bojovala s horečkami a tím pádem netrénovala. Schválně jsem ji neposlal na palubovku od začátku, ale ona chtěla hrát a jakmile nastoupila, tak tři brány dala. Lucka je nesmírná bojovnice a já si toho cením,“ řekl olomoucký kouč na adresu Fabíkové.

Hanačky první poločas vyhrály o šest branek a zdálo se, že by cesta za důležitým vítězstvím nemusela být příliš trnitá. Jenže vstup do druhého poločasu tyto domněnky vyvrátil. Písek se brzy dokázal olomouckému celku přiblížit na rozdíl jediného gólu.

„I když jsme poločas prohrály o šest branek, tak jsme zápas dokázali zdramatizovat a za to jsem rád,“ prohlásil trenér Písku Jan Slavík.

Jeho svěřenky se ve 39. minutě dotáhly na výsledek 21:20, potom však znovu zaúřadovaly domácí střelkyně a za vydatné podpory skvěle chytající brankářky Barbory Raníkové si olomoucké házenkářky vypracovaly až pětigólový náskok.

Písečanky se v závěru zápasu nevzdaly a díky gólovým přídělům Luzumové pomýšlely na bodový zisk téměř do poslední minuty.

„Naše obrana byla ve druhé půlce hodně špatná. Hodně nám pomohl ten šestigólový náskok z prvního poločasu,“ uznal kouč Malínek. Ve výborné kulise tvořené olomouckými i píseckými fanoušky se nakonec z vítězství 33:30 mohl radovat domácí celek. Zápas tak skončil stejným výsledkem, jak na podzim na písecké palubovce, kde se z třígólové výhry radoval jihočeský tým. Zora tak soupeřkám porážku dokonale oplatila.

„Pro diváka to byla asi pěkná házená. Já jsem spokojen se dvěma body, doma to pro nás byl povinný zisk,“ uvedl Malínek, jehož tým si znovu o něco přiblížil postup do play off.

Zora je aktuálně v interlize na třetím místě mezi českými celky, do play off přitom postoupí čtveřice. Na paty ale Hanačkám šlape několikačlenná smečka pronásledovatelů.

„Utkání se divákům muselo líbit, protože bylo tvrdé a agresivní. Šlo o hodně, my jsme bohužel neproměnili několik vyložených šancí a to rozhodlo,“ hodnotil písecký kouč. Jeho tým se po porážce propadl na deváté místo interligy.

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 33:30 (19:13)

Rozhodčí: Bečička, Horák. 7m hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 3 – 2. Diváků: 350.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 6/4, Šteffanová, Uličná 2, Remešová 4, Kelarová 2, Pašková, Dostálová 1, Severová 1, Kubáčková 2, Spíchalová 3, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 5, Fabíková 6. Trenér: Libor Malínek.

Sokol Písek: Brožová, Vařečková – Keslerová, Sozet, Borovská 7, Lidová, Vyhnalová 5, Rusfelová, Luzumová 9/4, Janoušková 2, Stellnerová 6, Dvořáková, Krouská 1. Trenér: Jan Slavík.