Domácí tým vstoupil do velmi důležitého interligového utkání poněkud vlažně a veselské Panenky se postupně ujaly dvougólového vedení, které si udržovaly až do 17. minuty. Pak ale nastal zlom. „Do dvacáté minuty bylo utkání vyrovnané. Byly tam i momenty, kdy jsme měli trošičku štěstí. V úvodu zápasu chybělo z naší strany větší odhodlání, takže ten rozjezd byl složitější," prohlásil olomoucký trenér Jan Bělka.

V závěrečné fázi první půle domácí házenkářky přiložily pod kotlem, otočily nepříznivé skóre 6:8 na 14:9 a o přestávce odcházely do šatny s příjemným náskokem.

Ve druhém dějství se tým Veselí na odpověď již nezmohl. Trenér Jozef Hanták poslal na palubovku některé mladé nadějné házenkářky a naopak do hry příliš nepouštěl například reprezentantku a bývalou hráčku Zory Romanu Chrenkovou. „Mladé hráčky rozhodně ostudu neudělaly a hrály to, na co momentálně mají. Z výkonu klíčových hráček potěšený nejsem," zlobil se hostující kouč. „Chrenková byla tři dny na reprezentačním srazu, který se nesmyslně svolal, a vrátila se jak mistryně světa. Ten její výkon v zápase byl odrazem toho, jaký byl její přístup k tréninkovým povinnostem. Já se jenom divím, že ji pořád ještě někdo do české reprezentace nominuje," uvedl Jozef Hanták.

Zora ve druhé půli postupně zvyšovala svůj náskok, který se nakonec zastavil na osmi brankách. I s úroky tak Hanačky soupeřkám oplatily podzimní prohru z Hodonína v poměru 23:25.

„Domácí ve druhé půli pokračovali v rychlé dynamické hře, které vnesla myšlenku hlavně Kristýna Salčáková. Myslím, že to byl její zápas," pochválil oporu týmu soupeře kouč Veselí Hanták.

Česká reprezentantka v barvách Zory tentokrát nastoupila místo křídla na střední spojce a zaznamenala tři branky. Především ale zkušeně dirigovala hru olomouckého týmu. „Variantu se Sally na středu jsme již několikrát vyzkoušeli. Jí se dnes dařilo a opravdu to byl její zápas. Bohužel teď ze hry vypadla ze zdravotních důvodů Anička (Gebre Sellasie), takže tohle je jedna z možností," konstatoval olomoucký lodivod.

Zora má v tabulce na Veselí náskok šesti bodů, trenér Bělka však stále zůstává nohama na zemi. „Ještě není o ničem rozhodnuto, já si myslím, že to bude otevřené až do posledního kola. Nesmíme zapomínat ani na Zlín. My ještě potřebujeme v některém zápase bodovat," upozornil.

Jihomoravský celek naopak na play off moc nemyslí a spíše se zaměřuje na budování nového týmu pro další sezony. „Pro nás play off momentálně není prioritou a navíc to už je pouze v teoretické rovině. Teď se krok za krokem chystáme na novou sezonu a pracujeme s těmi mladými kočkami," uzavřel hostující kouč Hanták.

DHK Zora Olomouc – HC Veselí nad Moravou 27:19 (14:9)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. 7m hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 5 – 4. Diváků: 280.

Olomouc: Rašková, Dederlová – Růžičková 4, Berová 4, Pašková 2, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková 4/3, Salašová 1, Kalová 1, Huráňová 1, Salčáková 3, Ždánská 2. Trenér: Jan Bělka.

Veselí: Nejezchlebová – Šustková 2/1, Varjassiová 2, Chrenková 3/3, Bačíková 4, Jandásková 3, Slováková 2, Vinklárková, Vinyatynska 1, Tomečková 2, Fleková, Štetáková. Trenér: Jozef Hanták.

Tabulka

Tabulka