Jak poslední vzájemné zápasy napovídaly, v bitvách mezi Zorou a Iuventou rozhoduje každá branka. A jinak tomu nebylo ani v sobotním měření sil na Hané.

Tým z východu Slovenska se v závěru první půle dostal do třígólového trháku, který držel ještě deset minut před koncem zápasu. Měl tak velice blízko k vítězství.

„V první půli jsme byli vyrovnaným a důstojným soupeřem. Ve druhém poločase jsme větší část tahali za kratší konec a nedařilo se nám dát vyrovnávací branku,“ komentoval průběh souboje trenér Zory Jan Hegar.

Pak se ovšem jeho svěřenky nadechly k parádnímu finiši.

V hlavních rolích dramatu zazářila olomoucká dvojice Tatiana Gajdošíková – Lucie Rašková.

Prvně jmenovaná minutu před koncem nekompromisně snížila na rozdíl jediné branky. Gólmanka Zory pak fantasticky vychytala soupeřku a poslední slovo si pak vzala opět Gajdošíková.

Slovenská spojka ve službách Olomouce procedila se závěrečnou sirénou míč do sítě, vyrovnala na 27:27 a se svými spoluhráčkami mohla začít bouřlivě slavit.

Zora získala bod, který má cenu zlata. „Bod je pro nás velmi cenný, protože kvalita Michalovců je neodiskutovatelná,“ pochvaloval si kouč Hegar na svazovém webu.

Jeho protějšek Peter Hatalčík věděl, že slovenský tým měl na Hané vítězství na dosah. „Bylo to dramatické utkání a měli jsme po větší část trošku navrch. Ke konci nás bohužel nepodržely ani brankářky, ani naše střelkyně, což vedlo k remíze,“ řekl slovenský kouč a pogratuloval olomouckému týmu.

Zora tak zvládla vstup do česko-slovenské soutěže parádně. Po domácích zápasech s Porubou a Michalovci má na kontě 3 body a za týden může s klidnou hlavou vyrazit na palubovku mistrovského Baníku Most.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 27:27 (11:14)

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. 7m hody: 1/1 – 0. Vyloučení: 0 – 2. Diváci: 180.

Olomouc: Rašková, Haládiková – Hurychová 8, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová 1, Sovová, Kašpárková, Salčáková 5, Krajčovičová, Severová 2, Salašová 1, Gajdošíková 9, Patrnčiaková 1/1, Chlandová. Trenér: Jan Hegar.
Michalovce: Muliková, Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková, Štefaníková, Kišíková 3, Trúnková 3, Habánková 7, Janičičová 2, Štefánová, Wollingerová 5, Bajčiová 3, Kompaniecová 2, Fiľková-Trehubová 2. Trenér: Peter Hatalčík.