Vítězný tým Zlína vyzve v boji o finále nejlepší český tým základní části pražskou Slavii. Série hraná na tři vítězství začíná dvěma zápasy v hlavním městě za dva týdny.

ZLÍN – OLOMOUC 29:15 (17:9)

Tak snadné vítězství domácích asi neočekával ani největší optimista, ale větší odhodlanost a lepší obrana v čele se zkušenou gólmankou z Hané Lenkou Černou rozhodl utkání hned v úvodních deseti minutách (8:2), do poločasu dokonce Zlín vedl až o deset branek.

Po změně stran už na hřišti prakticky hrálo jen jedno družstvo.

Z vítězství a postupu měly domácí hráčky takovou radost, že jej po utkání oslavily, jako by dosáhly na titul. Po utkání na palubovce proudem teklo šampaňské.

„Já o našem úspěchu nepochyboval. Dnes jsme byli jasně lepší a soupeře doslova převálcovali. Jsem na holky hrdý, postup si zasloužily," záři štěstím trenér domácích Peter Sabadka, který vítězství oslavil se svým asistentem Oldřichem Dvořákem doutníky, které dostal k nedávným čtyřicátým narozeninám.

„Zlín vyhrál naprosto zaslouženě, byl na nás výborně připravený. Chtěli jsme zde uspět, ale opravdu nevím, co se stalo, budu to analyzovat," posteskl si trenér Olomouce Jan Bělka.

„Nejsme zklamaný ani tak z prohry, jako z předvedeného ostudného výkonu. Ten opravdu nebyl hoden důležitosti tohoto utkání," nebral si servítky kouč Hanaček.

„Průšvih jsem tušil už ve čtvrté minutě, kdy jsem poznal, že to holky zabalily. Sice se na to nevykašlaly, ale rozhodly se, že tady dnes nevyhrají," klopil zklamaně oči Bělka.

Zlín: Černá, Mahdáková, Turociová – Nudni 2, Tothová 7/2, Sobieská 2, Nygrýnová, Očadlíková 2, Brzosková 1, Hradilová 1, Vlková, Marčíková 7, Pospíšilová, Brandová 5, Budayová, Handlová 2.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková 2, Sovová, Berová 4, Samcová, Pašková 3, Dostálová, Severová, Kubáčková 1, Salašová, Kalová, Huránová, Ždánská, Salčáková.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 6:6. Diváci: 450. Sled: 4:0, 8:2, 17:7, 24:10, 28:13.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Senec – Sokol Poruba 15:36 (7:18), Michalovce – Jindřichův Hradec 41:15 (18:7), Písek – HC Veselí n. M. 21:22 (10:15), Slavia Praha – Šaľa 31:27 (19:13), Most – Partizánske 32:24 (17:11).

1. Michalovce 22 19 1 2 719:489 39
2. Slavia Praha 22 17 0 5 726:504 34
3. Most 22 17 0 5 672:468 34
4. Partizánske 22 15 1 6 580:537 31
5. Šaľa 22 15 0 7 646:504 30
6. Poruba 22 15 0 7 609:528 30
7. Zlín 22 10 0 12 590:567 20
8. Olomouc 22 9 0 13 542:565 18