První branku důležitého zápasu vstřelila olomoucká Huráňová. Zlíňanky však odpověděly čtyřmi trefami v řadě a daly tak jasně najevo, že na Hanou přijely bodovat.

Hostující tým se prezentoval vynikající obranou v čele s brankářkou Vyhlídalovou. Tyto faktory byly základem podařeného vstupu hostujícího celku do utkání. A když v útoku snažení týmu podpořila střelecky Michaela Budayová, rázem měly Zlíňanky navrch.

„Vstup se nám podařil na výbornou a především skvěle pracující defenziva byla základem úspěchu,“ potvrdil kouč Zlína Aleš Kořínek.

Jeho protějšek Libor Malínek netušil, co že se to s jeho týmem v prvním poločase děje. Od stavu 5:6 nedaly olomoucké házenkářky dvanáct minut gól. Soupeřky Zoře utekly do vedení 14:5 a prakticky tak rozhodly o svém vítězství.

„Se vstupem do utkání a celým prvním poločasem nemůžu být spokojený. Tu první půli si z naší strany nedokážu vysvětlit,“ prohlásil olomoucký trenér.

Po přestávce hostující tým zvyšoval svůj náskok. Zlínské házenkářky v jednu chvíli vedly dokonce o deset branek. Zora ve zbytku zápasu dokázala zmírnit debakl, ale na nižší než pětigólový rozdíl se přes veškerou snahu nedostala.

Utkání rozhodly především výkony obran. Ta zlínská byla prakticky neprostupná, kdežto v domácí to hodně skřípalo. Vynikající brankářka Zory Barbora Raníková byla často bezmocná.

Zlín tak vybojoval na Hané důležité vítězství 28:23. Pro Olomouc byla porážka nejen ztrátou, ale i zklamáním. Zápas nevyšel zkušeným oporám domácího týmu.

„Nechápu, proč se těm zkušeným hráčkám roztřásla kolena. Nebyly to ony a pak se to přeneslo na celý tým,“ konstatoval Malínek.

Na zlínské straně po utkání panovala logicky spokojenost.

„Utkání skvěle vyšlo Míši Budayové a to nejen střelecky, když dala osm gólů. V klíčových momentech totiž vzala úspěšně zodpovědnost na sebe. Podala výborný výkon,“ nešetřil chválou Kořínek, jehož tým po výhře poskočil na osmé místo. Zora je v interligové tabulce šestá, nyní ji ale čeká náročná zápasová série.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 23:28 (7:14)

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. 7m hody: 6/4 – 5/5. Vyloučení: 1 – 2. Diváků: 400.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková – Růžičková 9/4, Šteffanová, Uličná, Kelarová 3, Pašková, Dostálová 3. Severová, Kubáčková 1, Spíchalová 1, Huráňová 4/1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková. Trenér: Libor Malínek.

HC Zlín: Vyhlídalová, Mahďáková – Růčková 1, M. Salčáková, Poznarová 8/5, Talašová 2, Brzósková 2, Šviráková 3, Budayová 8, Š. Marčíková, Pospíšilová, Cedidlová, Z. Marčíková 2, Štěrbová 2. Trenér: Aleš Kořínek.