Vybojovaly sice remízu 27:27, ta však rozhodla o tom, že o jedinou branku postoupily do čtvrtfinále Rumunky.

Začátek patřil tlaku optimisticky naladěných domácích hráček, které si i díky nervozitě svých soupeřek dokázaly do dvacáté minuty vytvořit pětibrankové vedení 10:5. Prapor Zory zvedla ze země Evropou protřelá Kateřina Vašková a když se k ní přidaly brejky Tomečkové se Salčákovou, bylo to 10:10.

Do přestávky si ale Braila i přes vyloučení dokázala připravit dvoubrankové vedení, Dámy už z nich ale sňaly gloriolu neporazitelnosti.

I úvod druhého poločasu patřil Rumunkám a výsledkem bylo opět pětibrankové vedení. Na druhé straně to ale byla vynikající Vašková, která společně s Dostálovu a Tomečkovou dostaly Dámy poprvé do vedení 21:22.

Začala přetahovaná známá už z prvního utkání, tentokrát ale dotahovala především Zora a do vedení se dostala už jen jednou (23:24). V závěru ještě vyrovnala Spíchalová, ale v posledních vteřinách už Braila s maximálním vypětím udržela míč ve svých rukou a tím i postup do čtvrtfinále.

V brance DHK tentokrát řádila Lenka Černá a celý tým v házenkářské jámě lvové obstál více než se ctí, když děsil favorizované Rumunky až do poslední vteřiny.

„Byl to jeden z nejlepších výkonů v letošní sezoně. Podali jsme skutečně vynikající výkon, ale postup jsme si prohráli v prvním utkání doma,“ řekl Deníku trenér Lubomír Krejčíř.

Dunarea Braila – DHK Zora Olomouc 27:27 (15:13)


Nejvíce branek: Braniste A. 8, Moise 5/3 – Vašková 8, Dostálová 5. Rozhodčí: Azemi, Beqiri (Kosovo). Sedmičky: 3/3:5/3. Vyloučení: 4:1. Diváci: 2000.
DHK: Černá, Raníková – Vašková 8, Dostálová 5, Tomečková 4, Spíchalová 4, Hejtmánková 3/3, Šašková 2, Salčáková 1, Selucká, Kovačíková, Marcišová, Hrbková, Kňourková. Trenér: Lubomír Krejčíř.
První utkání: DHK – Braila 26:27, postupuje Braila.

Přečtěte si také:

Challenge Cup: Zora jde do rumunského pekla

Tomečková: Neměla jsem střílet nahoru

Krejčíř: V závěru nám chyběly síly

Zora smolně prohrála v evropském poháru

Miloslav Jančík