Že to nebude nikterak jednoduchý výjezd, avizoval trenér Krejčíř už před zápasem. „To se taky potvrdilo, bylo to velice nepříjemné utkání,“ dává svým prognózám za pravdu.

Výkony letošního nováčka soutěže mají vzestupnou tendenci. Do nového roku navíc výrazně posílily.

„Všechny předpoklady o hráčských změnách se potvrdily. Hrály všechny posily, což se významně projevilo na kvalitě,“ komentuje Krejčíř angažování třech hráček z mistrovského ŠKP Bratislava a návrat jedné z nejlepších střelkyň historie interligy Zdeny Szabové – Polákové na palubovky.

Hráčky DHK Zora se venku v této sezoně trápí. To se potvrdilo i v Partizánském.

„Z naší strany to byl problematický výkon. Některé hráčky se bály vzít na sebe odpovědnost,“ zlobí se olomoucký kouč. „Celý výkon byl takový upachtěný,“ dodává.

Po prvním poločase, který přinesl řadu nepřesností na obou stranách, se šlo do kabin za stavu 12:11 pro Partizánske.

Podle trenéra Krejčíře se zápas lámal po změně stran.

„Okolo desáté minuty druhé půle se nám podařila šňůra několika branek z rychlých útoků a z křídel,“ přibližuje. V utkání musel postrádat opět nemocnou gólmanku Raníkovou, kterou nahradila zkušená Vyhlídalová.

A ta si vedla, podobně jako ve finále českého poháru, na výbornou.

„Dáša měla sice pomalejší rozjezd, ale pak se do toho dostala. Končila s úspěšností přes padesát procent a můžu říct, že byl jedním za základních kamenů našeho úspěchu,“ chválí brankářku Krejčíř.

„Dá se pochválit i Martina Uličná, která odvedla spoustu mravenčí práce jak v obraně, tak v útoku. Dobře zahrála i Míša Hrbková. Ta měla ale taky pomalejší rozjezd,“ vypočítává olomoucký kormidelník.

V závěru bránila Zora čtyřbrankový náskok.

„Soupeř tlačil, snažil se rychle připravovanými útoky dohánět ztrátu. Ale v té fázy udělaly několik chyb, které jsme dokázaly potrestat,“ přibližuje Krejčíř konec utkání.

Zora tak poprvé v sezoně dováží plný bodový zisk ze hřiště soupeře. I když výkonem nenadchla. Zároveň Partizánske potvrdilo, že doma nebude nechávat body zadarmo.

„Myslím si, že tady bude mít hodně týmů ještě problémy. Jdou nahoru. A narozdíl od Písku, kde jsme prohrály, ukázaly, že umějí hrát házenou,“ uzavírá Krejčíř.

Slávia Partizánske – DHK Zora Olomouc 22:24 (12:11)

Rozhodčí: Cipov, Pastierik. Diváků: 300. 7m hody: 5/5 - 5/5. Vyloučení: 1 – 2.

Partizánske: M. Rychtarechová, Sulovská - Ščasná 1, Košíková, Blažeková 3, Z. Janšáková 1, Zajačková, Bistáková, Baloghová, Bachratá 4, Kankulová, Poláková-Szabová 10/5, Kalmárová 3. Trenérka Katarína Beňušková.

DHK Zora Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 5/4, Růžičková, Kovačíková 1, Uličná 3, Kelarová 2, Hrbková 5/1, Goldová, Dostálová 2, Severová, Selucká, Salčáková 1, Tomečková 5. Trenér Lubomír Krejčíř.

Martin Dostál