Na jihu Slovenska se olomouckým házenkářkám historicky nedaří, ze Šaľy totiž ještě nikdy body nepřivezly a tuto skutečnost chtěla Zora zlomit ve svém premiérovém vystoupení v novém ročníku. Hanačky nebyly daleko od úspěchu, předvedly výborný výkon v obraně a ještě ve 42. minutě svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 14:14.

Jenže v závěrečných minutách druhého poločasu ukázaly Slovenky svoji zkušenost a především díky reprezentantce Kertézsové, která celkem nastřílela jedenáct branek, zápas zvládly. „Kertézsová byla asi rozhodujícím elementem utkání a ústřední postavou Šaľy," okomentoval na svazovém webu trenér Zory Olomouc Jan Bělka.

Domácím se sice podařilo ve dvou případech odskočit na rozdíl třech gólů (18:15, 21:18), ale Zora, která neměla v duelu co ztratit, pohotovými zásahy Berové držela domácí diváky v neustálém napětí. Slovenky si nakonec vítězství a dvojbodový zisk pohlídaly.

„Nečekali jsme, že to bude s Olomoucí až takový náročný duel. Udělali jsme velmi hodně chyb v rozehrávce, děvčata zahazovala vypracované střelecké příležitosti, co soupeřky využívaly a trestaly," konstatoval trenér domácího celku Rudolf Petrikovič.

Olomoucký lodivod si výkon svého týmu na úvod sezony, ve které chtějí Hanačky dosáhnout na play-off, mohl pochvalovat. „Bylo to velice vyrovnané a bojovné utkání. Jsem rád, že se nám docela dařilo především v obraně. V útoku jsme měli hodně technických chyb, nedařila se nám ani střelba ze spojek. Jsem spokojený s tím, že z naší strany to byl týmový výkon. Všechny hráčky splnily, co jsme od nich čekali, a jsem spokojený s předvedeným výkonem," zhodnotil zápas trenér Jan Bělka.

Na první body sezony může Zora dostáhnout již v domácím zápase proti Zlínu. Házenkářské derby se hraje na Hané v sobotu 27. září od 17.30.

Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 23:21 (10:8)

Rozhodčí: M. Sivák, Oťapka (oba SR). 7m hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 2 – 4. Diváků: 500.

Šaľa: Grandtnerová, Haládiková, Ladicsová – Bujnochová, Trochtová 3, Rácková, Klučková 2, R. Bíziková 4, Kertészová 11/3, Pócsiková 1, Perczeová, Demajová, Tulipánová 1, B. Bizíková, Blehová 1, Kvasnicová. Trenér: Rudolf Petrikovič.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková, Sovová, Hvostaľová, Berová 3, M. Salčáková, Dostálová 4, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 3, K. Salčáková 3, Ždánská, Gebre Selassie, Chrenková 4. Trenér: Jan Bělka.