Hanačky budou chtít formu potvrdit i v dalším interligovém zápase, ve kterém míří na palubovku slovenské Šaly.

Zora si vstup do pohárového zápasu v Jindřichově Hradci pohlídala o mnoho lépe, než tomu bylo v zápase 2. kola interligy, ve kterém se olomoucký tým těšil z těsného jednobrankového vítězství.

Vedení Zory 7:3 ale družstvo Jindřichova Hradce nezlomilo a jihočeský celek dokázal na začátku druhého poločasu srovnat na 10:10. Od té chvíle se ale Hanačky znovu zvedly a vypracovaly si rozhodující náskok. Do semifinále poháru, které se bude hrát koncem prosince v Lovosicích, tak Zora postoupila po přesvědčivém výsledku 25:18.

Trenér Olomouce Libor Malínek do zápasu postupně nasadil všechny hráčky s výjimkou Lucie Fabíkové, která se šetřila na těžkou interligovou bitvu v Šaľe.

Do semifinále poháru kromě Olomouce postoupily další tři moravské týmy Zlín, Poruba a Veselí nad Moravou.

Házená Jindřichův Hradec – DHK Zora Olomouc 18:25 (8:10)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. 7m hody: 7/5 – 4/4. Vyloučení: 6 – 6. Diváků: 110.

J. Hradec: Bezpalcová, Vašková, Davidová – Stará, Horečková, Kohoutová 2, Matoušková 1, Zbožínková 2, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 8/5, Jonová. Trenér: René Kumpán.

Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 6/4, Šteffanová 2, Kelarová 1, Pašková 2, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráňová, 2, Ždánská 2, Gebre Selassie 3, Fabíková. Trenér: Libor Malínek.

V sobotu se olomoucké házenkářky představí v zápase 10. kola interligy na palubovce Šaly.

Slovenský celek, který v tabulce figuruje na třetí pozici, bude v utkání favoritem, Zora se pokusí překvapit. Zápas startuje v 18 hodin.