Svěřenkyně trenéra Libora Malínka dlouho držely ve značně oslabené sestavě krok a naděje ztratily až v poslední desetiminutovce.

Hanačky to proti favoritkám neměly zrovna lehké. Ze začátku držely krok pouze do stavu 3:3. Potom přišla pětibranková šňůra domácích a vedení 8:3.

Následně ale olomoucké hráčky zabraly a pětibrankovou šňůru svým soupeřkám vrátily. Do konce poločasu se potom oba celky o vedení přetahovaly. První půle dokonce skončila těsným vedením Zory 15:14.

Další větší vedení (20:17) si domácí hráčky vybojovaly v osmatřicáté minutě. Ani to ale Olomoučanky nezlomilo a zanedlouho se dotáhly na rozdíl jedné jediné branky.

Definitivně rozhodla až poslední desetiminutovka, ve které domácí celek začal své vedení navyšovat až na konečný šestibrankový rozdíl. Zápas skončil 31:25 pro favorizovaný tým ze Slovenska.

„Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství. My jsme první poločas začali trošku bojácně a se zbytečným respektem. Po našem oddechovém čase se to ale rapidně zlepšilo, hodně nás také podržela i brankářka Polášková. V druhé půli byl na nás vyvíjen ohromný tlak a od takové pětačtyřicáté minuty už nám pomalu docházely síly. Musím však před holkami smeknout. Hrály, na co měly. Bohužel jsme hráli na tři spojky, což může fungovat proti slabším soupeřům, ne však proti takovému týmu, jakým jsou Michalovce,“ okomentoval souboj na pozápasové tiskové konferenci olomoucký trenér Libor Malínek.

Hráčky Olomouce si tak na své konty další body nepřipsaly. Aktuálně jich na svém kontě mají šestnáct a v tabulce jim patří pátá pozice. Michalovce mají o bod více a okupují příčku druhou.

„Olomouc dnes prokázala, že tam kde je, není náhodou. Na to, jakým v současných chvílích procházejí oslabením, zahráli skutečně na své hranici. My jsme zápas rozhodli v posledních minutách díky tomu, že jsme proti oslabenému soupeři vyvinuli opravdu veliký tlak. My jsme nedokázali v prvním poločase ani udržet ten velice nadějný stav 8:3 a díky svým chybám jsme dostali Olomouc zpátky do hry. Olomouc se svým mladým kolektivem přináší lize dobré osvěžení a já doufám, že v následujících zápasech ještě ostatním soupeřům hodně bodů poberou,“ uvedl trenér domácích Peter Dávid.

V příštím kole přivítá Zora v sobotu 30. listopadu Hodonín.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 31:25 (14:15)

Rozhodčí: Vydra, Sabol (SR). 7m hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 3 – 3. Diváci: 450.

Michalovce – Pusta, Jablonska, Michalcová – Šefaníková, Kišiková, Trifunovič 4, Kordowiecka, Trúnková 2, Kakaščiková, Štefanová, Holejová 2, Wolingerová 5/4, Bajčiová 6, Radovič 5, Kompaniiets 7, Rovňková. Trenér: Peter Dávid.

Olomouc: Rašková, Polášková – Závišková 4, Trumpešová 2, Jansová 2, Sovová, Protivánková, Kašpárková 3, Salčáková 4, Krajčovičová 1, Řezníčková, Patrnčiaková 9/2. Trenér: Libor Malínek.

DAVID KUBATÍK