Dánské házenkářky neponechaly nic náhodě a poučeny z prvního utkání jasně přehrály olomouckou Zoru o dvanáct branek. Do čtvrtfinále Poháru vítězů pohárů tak postupuje podle očekávání FCK Handbold Kodaň, Hanačky naopak v soutěži končí. Díky lednovému vítězství v Českém poháru však příští rok v PVP opět nebudou chybět.

Parta kolem legendární trenérky Anji Andersen ukázala v domácím utkání svoji pravou sílu. Zatímco v prvním utkání se olomoucké házenkářky praly až do poslední minuty o senzační remízu, v Kodani šlo úplně o něco jiného. Už po deseti minutách svítilo na tabuli skóre 8:1 a Hanačky místy nevěděly kam dřív.

„Úvod jsme nezachytili. Kodaň na tento způsob hry vyloženě sází. První poločasy vyhrávají drtivě, hlavně pak, hrají-li doma. Nestíhali jsme po chybách v útočné fázi bránit rychlé útoky soupeře,“ vysvětluje trenér Zory Lubomír Krejčíř.

Do konce prvního poločasu ještě stihly Dánky navýšit rozdíl ve skóre na hrozivých třináct branek.

Po změně stran se výkon Zory přeci jen dokázal zvednout. Během deseti minut stačily snížit na 22:13. „Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Našli jsme zbraň na hru soupeře a dokázali jsme nakonec celý poločas dokonce vyhrát 13:12,“ říká olomoucký kouč, který poprvé tváří v tvář vedl svůj tým proti kodaňské trenérce Anje Andersen, jedné z nejlepších hráček všech dob, ale zároveň taky velké nervačce.

„Druhá půlka nás může těšit. Důkazem naší zlepšené hry bylo i to, že jsme Andersen donutili k jejím typickým excesům. Nakonec dostala dvě minuty a zápas pak ani nedotrénovala,“ popisuje Krejčíř pověstnou vznětlivost Anji Andersen, která před týdnem v Olomouci kvůli nemoci chyběla.

I přes prohru v Kodani mohou být hráčky Zory se svým účinkováním v soutěži spokojeny. Postupem do osmifinále PVP dosáhly největšího pohárového úspěchu v novodobé historii klubu.

Po postupech přes běloruský Minsk a srbské Pančevo pak navíc dokázaly do Olomouce přivézt jeden z nejlepších evropských týmů – FCK Handbold a svým výkonem proti dánskému družstvu dokázaly nadchnout dvanáct set diváků, největší návštěvu, která kdy v Olomouci na házené byla.

FCK Handbold A/S – DHK Zora Olomouc 32:20 (20:7)