Zoru v dvousettisícovém městě na jihovýchodě Maďarska přivítaly mohutné policejní manévry.

Ne kvůli olomoucké výpravě, v pátek večer měla totiž maďarská fotbalová liga na programu vypjatý duel mezi Debrecínem a Ujpeští. Domácí účastník Ligy mistrů prohrál v předehrávce 13. kola Soproni ligy 1:2 a Ujpešť se bodově dotáhla na vedoucí FC Fehérvár.

I kvůli bezpečnostním opatřením v okolí fotbalového stadionu dorazily Hanačky do haly Imre Hodóse s mírným zpožděním a seznamovací trénink trval přibližně jen čtyřicet minut.

„Dnes to bylo vyloženě jen takové seznamovací, zítra to už bude ostřejší,“ říkal po pátečním tréninku kouč DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Jeho tým hraje duel s DVSC Aquatic až v neděli, do Maďarska ale vyrazil s předstihem.

„Byl to záměr. Na pohárová utkání se vždy jezdí dva dny předem, aby se tým stihl aklimatizovat, přizpůsobit se neznámým podmínkám, vyzkoušel si halu,“ vysvětluje kouč DHK Zora Libor Malínek.

Předpokládá také, že se náročné cestování na hráčkách v zápase nepodepíše.

„Já si myslím, že takové cestování není až tak náročné. Jsou interligové zápasy třeba v Michalovcích, kam jezdíte na otočku a je to daleko horší,“ říká Malínek.

Hala pro 1800 diváků

Hala s romantickým názvem Hódos Imre Rendezvénycsarnok pojme do svých ponurých útrob na 1800 diváků. A ti by zápasu mohli dodat hodně dusnou atmosféru.

„Pokud se ta hala zaplní, tak to bude pořádný kotel,“ předpokládá olomoucký kouč. „Hlasivky asi budou slyšet, takže nás čeká žhavé prostředí. Ale nemyslím si, že by to bylo na škodu. Holky už zažily zápasy, kdy byly plné stadiony a nelekly se toho. Ba naopak, jejich výkon šel nahoru,“ doplňuje.

Start Poláškové je ohrožený

Za pomocí videa, které Zoře poskytl jeden z maďarských účastníků nejvyšší souteže už spřádá plány, jak na fyzicky velmi dobře připravené Maďarky vyzrát.

„V hlavě se mi to samozřejmě přemítá, úplně jasno o základní šestce ještě nemám. Čeká mě ještě jedno nemilé rozhodnutí, musím jednu hráčku vyřadit, protože jsme chtěli mít jistotu, kdyby se něco přihodilo a vzali jsme jednu navíc. Takže to bude pro některou nemilé překvapení, ale jinak už taktiku v hlavě mám. Do velké míry i základní sestavu,“ prozrazuje trenér.

Onou jednou hráčkou by ke smůle Zory mohla být klíčová spojka Alena Polášková, která má drobné zdravotní potíže a její start v Debrecínu není úplně jistý.

Zápas, ve kterém bude olomoucká ekipa chtít vybojovat přijatelný výsledek do domácí odvety začíná v neděli v 18.00. Odveta je na programu 8. listopadu od 16.00 v hale Univerzity Palackého.