Utkání na jihu Čech se ze začátku jasně vyvíjelo ve prospěch Zory, nakonec však Hanačky o svém vítězství rozhodovaly až v prodloužení, ve kterém zářily brankářka Barbora Raníková a střelkyně Lucie Fabíková.

Házenkářky Zory cestovaly k Vajgaru s vedením 2:0 na zápasy a odhodláním sérii o předposlední místo mezi českými kluby ukončit již v sobotu. Podle toho taky vypadal vstup do zápasu, Hanačky si brzy vypracovaly pětigólové vedení.

„Bohužel pak nastal problém v proměňování šancí, kdy jsme nebyli schopni překonat brankářku Bezpalcovou ani z náskoků z brankoviště, brejků nebo ze sedmiček. Poločas jsme pak nedohráli příliš dobře," hodnotil první půli trenér Zory Libor Malínek.

Po třiceti minutách vedl hostující celek 11:9. Domácí hráčky se však ve druhé půli dokonce dostaly do jednogólového vedení. Za Olomouc ale dokázala ze sedmičky odpovědět Kubáčková a šedesáti minutách byl tak stav nerozhodný 18:18.

„Jindřichův Hradec sice nebyl v útočné fázi nějak zvlášť silný, přesto mu to stačilo na remízový výsledek, protože my jsme ve druhé půli dali jenom sedm branek," konstatoval Malínek.

Zápas tak vrcholil v prodloužení, které vyšlo o mnoho lépe olomouckému týmu.

„Konec druhého poločasu i celé prodloužení vyšlo výborně Báře Raníkové, která zneškodnila sedmičku i několik vyložených šancí. Roli lídra týmu na sebe vzala Lucka Fabíková, která třemi brankami prodloužení rozhodla," vyzdvihl olomoucký trenér.

Zora se po sedmdesáti minutách hry mohla radovat z výhry 23:19 a v celou sérii play out ovládla v nejkratším možném termínu.

„Už jsme se tam nechtěli trápit nedělním zápasem. Holky byly odhodlané tam v sobotu nechat všechno. Bojovaly, i když koncovka byla žalostná. Kdyby se proměnily některé vyložené šance, tak by ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Naštěstí to ale vyšlo a mohli jsme jet v sobotu domů," konstatoval Malínek, kterému se díky záchraně olomouckého týmu v interlize hodně ulevilo.

„Šli jsme do toho s tím pocitem, že je to série o poslední místo a může se stát cokoliv. Byli jsme zatíženi břemenem v podobě role favoritů a asi to bylo trochu znát. Ale zvládli jsme to poměrem 3:0 na zápasy a já jsem rád, že ta série skončila," dodal Malínek.

TJ Házená Jindřichův Hradec – DHK ZORA Olomouc 19:23 po prodloužení (9:11, 18:18)

Rozhodčí: Králíček, Letev. 7m hody: 7/6 – 6/3. Vyloučení: 4 – 5. Diváků: 130.

J. Hradec: Bezpalcová, Davidová – Stará, Kohoutová 3, Matoušková, Kočová, Eliášová, Zbožínková 2, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 9/6, Maryšková. Trenér: René Kumpán.

Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková – Růžičková 6/2, Šteffanová, Uličná 2, Remešová 1, Kelarová 1, Pašková, Dostálová 3, Severová, Kubáčková 5/1, Salašová, Spíchalová, Ždánská 1, Fabíková 4. Trenér: Libor Malínek.