Jeden z nejzajímavějších soubojů svádějí už delší dobu na dálku Olomouc s Pískem. Lepší z této dvojice si totiž zajistí postup do play off jako poslední český tým, poraženého čeká skupina o 5. až 8. místo.

Aktuální pozici mají lepší Hanačky, na svého pronásledovatele mají jednobodový náskok, výhodu domácího prostředí ve vzájemném souboji a zápas k dobru. Ten odehraje Zora dnes v Bánovcích nad Bebravou.

A přestože jedou na půdu jednoho z nováčků interligové soutěže, případný bodový zisk by byl spíše příjemným překvapením. Bánovce totiž patří k nejlepším týmům jarní části, což je vyneslo až na šestou interligovou příčku, na které mají o bod víc než sedmá Olomouc.

„Myslím si, že jim hodně pomohl příchod spojky Geričové, která se ukázala jako velmi platná posila a v každém zápase dává sedm osm branek. Prim v jejich družstvu ale hraje Alžběta Tóthová,“ zmiňuje olomoucký kouč Libor Malínek dvě největší hvězdy slovenského výběru.

Nestárnoucí levá spojka Tóthová hraje ve velké formě, s obrovským náskokem vede tabulku střelkyň s 223 brankami. Druhá Klára Černá ze Slavie jich má na kontě „pouze“ 170.

Plusem pro Zoru by ale mohl být fakt, že kvůli zranění do utkání nezasáhne chorvatská reprezentační pivotka Lana Sušec.

„V Bánovcích nemáme co ztratit,“ myslí si Malínek. „Každý bod je pro nás teď nesmírně důležitý, kdybychom nějaký přivezli, budeme spokojeni,“ vytyčil cíle před utkáním, které začíná dnes v 18.00.

Jeho sestava bude opět bez Lucie Fabíkové, u které se sice zatím nepotvrdilo podezření na přetržené kolenní vazy, ale stále zůstává mimo hru.

„Zkouší to zlehka zatěžovat, rehabilituje, je to otázka času. Do zápasu ale ještě nějaký čas určitě nezasáhne,“ uvedl Malínek, kterému budou chybět i dvě další hráčky, kterým vystavily stopku přetržené vazy v kolenech – Barbora Pašková a Michaela Ždánská.