Dva body pro Olomouc. To je to jediné podstatné, co přinesl házenkářský souboj Zory se Sencem. Slovenky na Hané nepředvedly výkon hodný interligového družstva.

„Trápí nás jednak marodka a taky to, že odešla Kodajová. My už prakticky hrajeme jenom s dorostenkami," hledal omluvy pro výkon svého družstva trenér Sence František Gábriš.

Zora sice nasázela přes čtyřicet branek a dokonale tak odčinila minulou porážku v Michalovcích, trenér Jan Bělka přesto nebyl příliš spokojen. „V obraně byla spousta nepřesností, udělali jsme hodně technických chyb a nedali jsme velký počet šancí. To skóre mělo být úplně jiné. Paradoxně převažuje spíše zklamání," prohlásil po zápase olomoucký kouč, který však našel i několik kladů.

„Pozitivní je, že jsme si po Michalovcích vrátili skóre zase zpátky. Taky jsme měli docela dobrý přechod do rychlého útoku. Kvalitní momenty by se tam našly. Je pravda, že se s takovým soupeřem hraje těžko, protože to hráčky mají v hlavách a chybí tam takové to tradiční nasazení a dravost," uznal olomoucký lodivod.

O mnoho zajímavější duel sehrají házenkářky Zory za týden, kdy budou chtít bodovat na palubovce Partizánského. „K tomu zápasu směřujeme přípravu už nějakou dobu. V přípravě jsme tam odehráli velice dobré utkání, tak doufám, že na to navážeme a dotáhneme to do vítězného konce," přeje si trenér Zory, kterou v jarní části interligové soutěže čeká hodně těžký boj o postup do play off.

DHK Zora Olomouc – ŠKP Piccard Senec 41:18 (22:10)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. 7m hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 3 – 4. Diváků: 180.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková 8/2, Sovová 1, Berová 3, Samcová 3, Dostálová 6, Severová 1, Kubáčková 4/1, Salašová 5, Kalová 3, Huráňová 2, Salčáková 5, Gebre Selassie. Trenér: Jan Bělka.

Tabulka