Od úvodu zápasu se hrála z obou stran bojovná házená a odpovídal tomu i dlouho vyrovnaný výsledek. Domácí celek po většinu doby vedl o jednu či dvě branky, až v závěru poločasu odskočily Pražanky na rozdíl pěti gólů.

„Nehrály jsme úplně ideální zápas. Možná nás trošku svazovala důležitost utkání. Cílem bylo uhrát co nejlepší výsledek, proto jsme si museli o přestávce pár věcí vyříkat a poradit se, jak pokračovat, aby se druhá půlka zlepšila,“ hodnotil kouč Zory Libor Malínek.

A proslov pomohl, protože jeho svěřenkyně začaly hrát lépe a náskok protivníka stahovaly. Přesto měly problém s útočnou fází.

„Na branky jsme se hodně nadřeli. Připravovali jsme se, že budeme hrát rychlé protiútoky, ale moc jsme se k nim nedostávali. Hrály se dlouhé útoky Slavie a náš přechod do druhé vlny se nám moc nedařil,“ pokračoval Malínek.

Nakonec se podařilo Olomoučankám stáhnout skóre na rozdíl dvou branek a mohlo být ještě lépe. V poslední půl minutě měly totiž možnost posledního útoku právě hostující hráčky, ale střela ze střední vzdálenosti další snížení díky zákroku slávistické brankářky nepřinesla.

„Ke konci jsem si bral oddechový čas, abychom si řekli, že už to musíme dohrát na jistotu. Ztráta dvou branek není žádná hrůza a výsledek je ještě dobrý,“ dodal Malínek.

Do odvety, která je na programu v sobotu v Olomouci v 17.30, bude muset se svými hráčkami zapracovat na ofenzivě. „Obrana i brankářka fungovaly dobře. Ale útok ideální nebyl. Dvaadvacet branek není moc a po rozboru videa se na něj zaměříme. Budeme se snažit zlepšit i rychlé protiútoky, což je naše silná stránka,“ prozradil.

Pro postup do finále musí Zora zvítězit alespoň o tři góly. „Soupeři jsou vyrovnaní, asi budeme mírnými favority, ale očekávám zase boj o každou branku,“ zakončil Malínek.

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 24:22 (16:11)

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, Vyloučení: 3:1. Bez diváků

Sestava a branky Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 4/1, Kapsová 4, Jansová 2, Sovová, Potivánková, Kašpárková 3, Přikrylová 4, Krajčovičová 1, Kuxová, Možíšová, T. Fryčáková, Gajdošíková 1, Kubálková, Kubáčková 3. Trenér: Libor Malínek.