„Abych řekl pravdu, tak ze začátku utkání jsem se docela bál, protože jsme měli pomalejší rozjezd a udělali jsme spoustu technických chyb, ale potom holky začaly plnit taktické pokyny. Sedmičky už jsou loterie, myslím, že pro diváky to byl hezký zápas. Nedá se říct, jestli to je postup zasloužený, utkání opravdu slušela remíza," hodnotil středeční bitvu čtvrtfinále Českého poháru žen trenér Zory Olomouc Jan Bělka.

Jeho svěřenky mohly slavit postup již po šedesáti minutách hry.

Minutu před koncem druhého poločasu se s přispěním břevna krásně trefila Kateřina Růžičková a Poruba potom přišla v útoku o míč.

Olomoucká Anna Gebre Selassie se vzápětí dostala do jasné šance, jenže minula branku.

Ostravský celek tak měl v posledních vteřinách další šancí na srovnání, kterou už využil.

Po řádné hrací době byl výsledek nerozhodný 33:33 a na řadu rovnou přišly sedmičky.

Ty pro Zoru začaly katastrofálně. Dvě spolehlivé exekutorky Kateřina Růžičková a Kristýna Salčáková selhaly a s olomouckými nadějemi to nevypadalo zrovna růžově.

Pak se však za domácí tým trefily Slovenky Hvostaľová s Berovou a taky mladá Vendula Fryčáková.

Olomoucké gólmanky Rašková a Dederlová si obě připsaly po jednom úspěšném zákroku a bylo jasné, že pět sérií rozhodnutí nepřinese.

Následovala náhlá smrt, ve které rozhodla svým zákrokem Dederlová. Pak už Zora začala mohutně oslavovat postup do semifinále.

„Je to pro nás povzbuzení před interligovým zápasem se Slavií. Teď jde o to, kolik nám to vzalo sil a jak rychle se dokážeme zmobilizovat do soboty," vyhlíží důležitý domácí souboj trenér Jan Bělka.

„Pro nás jsou teď hrozně důležité zápasy, které budeme hrát v lize. Já doufám, že vítězný duch z poháru přeneseme do interligy," usmívá se olomoucký kouč.

DHK Zora Olomouc – Sokol Poruba 33:33 (16:17), sedmimetrové hody 6:5

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. 7m hody: 10/8 - 10/7. Vyloučení: 3 - 3. Diváků: 130.

Olomouc: Rašková, Dederlová, Derzsiová - Růčková 10/3, Jansová, Sovová, Hvostaľová 5/3, Berova 8/2, M. Salčáková 1, V. Fryčáková 4/2, Salašová 3, Kalová 4, K. Salčáková, Ždánská, Gebre Selassie 2. Trenér: Jan Bělka.

Poruba: Doláková, Roháčková - Varmužová, Mýlková 3, Lešková, Šviráková 6/2, Tomašechová 2, Adámková 3/2, Rechtorisová 7/1, Chovancová, Minarčíková 2, Marčíková 10/5, Bělohoubková, Revajová, Kostelná 5. Trenér: Jan Beňadík.