Přestože situace olomouckých házenkářek vypadala za stavu 19:26 beznadějně, nakonec Zora sahala i po vítězství.

V dramatické koncovce však Hanačky nedokázaly strhnout skóre na svoji stranu a naopak musely z posledního útoku skórovat. To se povedlo Denise Krajčovičové, která tak podtrhla svůj skvělý výkon okořeněný deseti brankami.

Díky vyrovnávací brance mladé olomoucké naděje nezačala Zora play-out porážkou. „Nakonec jsme rádi, že jsme získali bod. Také jsme mohli prohrát,“ přemítal trenér olomouckých házenkářek Jan Hegar, který pochopitelně nebyl spokojený s úvodem utkání.

„Vstoupili jsme do něj trestuhodně nekoncentrovaně a bez nasazení. Jsem ale moc rád, že se děvčata dokázala vyburcovat, utkání otočit a vydolovat z něj bod. Bojovnost a touhu po vítězství jsme dnes měli pro našeho kamaráda, přítele a trenéra Libora Malínka, který se zotavuje po těžké operaci. V myšlenkách jsme pořád s ním,“ prohlásil trenér Zory Jan Hegar.

Písečanky po utkání litovaly promarněné šance na Hané naplno bodovat. „Desetiminutový výpadek v závěru nás stál bod, což hodně mrzí. Holky se ještě pořád nenaučily vyhrávat a šance, že by odsud mohly jet s plným počtem bodů, jim strašně svázala ruce. Začaly jsme se bát o výsledek,“ mrzelo píseckou trenérku Kateřinu Keclíkovou.

Mezi Olomoucí a Pískem tak zůstává osmibodový rozdíl. Další utkání nadstavbové skupiny o 5. - 8. místo hraje Zora opět na domácí půdě. Ve středu od 17.30 hostí Zlín.

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Písek 28:28 (13:17)

Rozhodčí: Králíček, Letev. 7m hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení:  1 – 2. Diváci: 190.

Olomouc: Polášková – Hurychová 1, Závišková, Kapsová, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 5, Salčáková 1, Krajčovičová 10/5, Severová,  Salašová, Gajdošíková 6, Patrnčiaková 4. Trenér: Jan  Hegar.

Písek: Kržová,  Preslová – Kubišová 8, Michková, Kvášová 5/1, Hauserová, Velková, Merglová 2, Novotná 1, Talafousová 2,  Šetelíková 7, Součková, Eresken 1/1, Pešková 2. Trenérka: Kateřina Keclíková.