V tradičně divácky velmi chudém prostředí slávistické haly se ale svěřenkyně Libora Malínka rozjížděli pomalu.

„První polovina zápasu byla z naší strany slabší. Zhruba do 15. minuty to od nás byl takový vlažný výkon. Pak se začalo trochu prostřídavat o holky se probudily,“ popisuje kouč DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

I přes zlepšující se hru prohrál olomoucký tým první poločas o dvě branky.

„V kabině jsem musel trochu zvýšit hlas, bylo trochu křiku,“ usmívá se po zápase spokojený trenér. „Najednou jsme začali plnit to, co jsme si před zápasem řekli a začali jsme Slavii přehrávat. Ve druhém poločase nás taky podržela vynikající Raníková,“ chválí Malínek gólmanku, kterou donedávna trápily problémy s kolenem a do ideální formy se teprve rozchytává.

Zora se hlavně záslouhou Poláškové a Tomečkové dostala do vedení, které si držela až do samotného závěru zápasu. Jenže dosud neporažená Slavia vycítila šanci na zvrat. „Závěr byl opravdu hektický,“ přiznává Malínek.

„Ještě chvíli před koncem jsme vedli o dva a vypadalo to, že si výhru udržíme. Jenže 17 vteřin před koncem Slavia vyrovnala na 24:24,“ přibližuje kouč. „Okamžitě jsem si vybral time-out a poslal do hry tři vysoké spojky a Alena Polášková zdálky vymetla pavučinu,“ přibližuje nejskvělejší moment olomoucké opory.

„Alena je pro nás neuvěřitelně platná. Znovu si odehrála svoje a znovu byla naší nejlepší střelkyní,“ chválí Malínek jednatřicetiletou spojku. „Romana Tomečková zase na Pražačky platila svoji drzostí. Zakončovala z pozic, ze kterých se branky dávají zřídkakdy hodně nám pomohla,“ pokračuje kouč. „I když bych chtěl vyzdvihnout výkon celého týmu, nemůžu zapomenout na Báru Paškovou, která se stává klíčovou hráčkou. Podává velmi poctivé a vydřené výkony, které mě hodně těší,“ doplňuje.

Neopomíná však ani docenit sílu svého posledního soupeře. „Jsou silní, hodně silní. První místo jim nepatřilo náhodou. Ta jejich základní šestka je neuvěřitelně výkonná. Byl tam obrovský tlak od spojek i od pivotky Vítkové. Ale naplno se projevila naše výhoda, která spočívá v tom, že máme každý post zdvojený. Tím jsme je dokázaly hlavně ve 2. půli fyzicky přehrát,“ myslí si Malínek.

Olomouc se díky výhře minimálně do nedělního zápasu Veselí se Zlínem posunula na třetí místo tabulky. Tu vede po výhře nad Michalovci ŠKP Bratislava, druhá zůstala i přes porážku pražská Slavia, kterou od Zory dělí už jen jediný bod.

Nejbližší utkání čeká Hanačky v neděli, kdy v odvetě 3. kola Poháru vítězů pohárů hostí maďarskou Debrecín, která si do Olomouce přiveze dvanáctibrankový náskok. Zápas začíná v univerzitní sporovní hale od 16.00.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 24:25 (15:13)

Rozhodčí: Opava, Válek. 7m hody: 6/4 – 3/1. Vyloučení: 0 – 3. Diváků: 130.

DHK Zora Olomouc: Kozáková, Raníková – Hejtmánková 2/1, Růžičková, Mýlková, Kovačíková, Uličná 3, Hrbková 2, Pašková 2, Dostálová 2, Selucká, Spíchalová 1, Polášková 7, Tomečková 6. Trenér: Libor Malínek.