„Jsme rádi, že jsme měli možnost konfrontace se zahraničními celky. Předváděli jsme pěkné výkony,“ pochvaloval si trenér Zory Olomouc Jan Hegar.

Třídenní házenkářský podnik odstartovaly jeho svěřenky výhrou nad rakouským celkem z Wiener Neustadtu 34:17, následovaly dvě remízy v bitvách s favority 60. ročníku turnaje (HYPO Niederösterreich 23:23 a Duslo Šaľa 32:32).

„Se Šaľou to bylo vynikající utkání hrané ve vysokém tempu a ověřili jsme si některé věci do interligové soutěže. Výkon družstva se nám začíná rýsovat, je stále na čem pracovat, ale základ do soutěže máme položený,“ těšilo kouče Zory.

Hanácký tým pak zakončil vystoupení na turnaji drtivou výhrou 45:27 nad unaveným týmem Žalgirisu Kaunas a převzal cenu pro vítěze.

Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášená Zuzana Haládiková, jedna z letních posil Zory.

„Z některých letních odchodů jsme nebyli nadšení, ale podařilo se nám posty doplnit. Podařilo se nám navíc zrychlit hru, k čemuž nám pomohly právě posily,“ řekl trenér Hegar.

Kromě Haládikové se v dobrém světle představila slovenská křídelnice Annamaria Patrnčiaková – nejlepší interligová střelkyně minulé sezony.

„Anička výrazně zrychlila naši hru na pravé straně, je to velká posila stejně jako brankářka Haladíková,“ konstatoval kouč Olomouce.

Do prvního ostrého zápasu (8. září doma proti Porubě) stihne Zora ještě utkání proti týmu české reprezentace (4. září), který bude mít na Hané přípravný kemp.

Tereza Kubáčková (vpravo)
Zora přišla o údernou spojku. Kubáčková zamířila do Veselí