Před sobotní odvetou s polským týmem KS Zgoda Ruda Slaska ale brzdí optimismus. „Odveta bude ještě těžší, soupeř bude mít podporu diváků,“ připomíná.

Rozhovor


* Výhru nad silným týmem Zgoda Ruda Slaska o šest branek jste asi nečekaly.


No,musím přiznat, že ne. Potkáváme se často v přípravě a co vím, tak je to poprvé, co jsme nad nimi vyhrály. Myslely jsme si, že bychom mohly vyhrát, ale rozhodně jsme nečekaly, že by to mohlo být o šest branek.

* V čem bylo tedy toto utkání odlišné od těch přípravných, ve kterých se vám tolik nedaří?

Možná je to tím, že se tolik známe. Měly jsme důkladný rozbor jejich hry na videu a svou roli mohla sehrát taky atmosféra poháru, protože příprava je samozřejmě něco jiného. Nechci to zakřiknout a ťukám na dřevo (ťuká na opěradlo křesla), ale celkově cítíme jako družstvo formu.

* I proti silné Zgodě jste působily psychicky odolným dojmem…

Kromě porážky v Michalovcích nám to skutečně docela jde a určitě to sehrálo svou roli. Teď se uvidí, jak budeme hrát v odvetě v Polsku, protože soupeř bude mít podporu diváků a bude to tam určitě horší.

* V čem jsou soupeřky odlišné od interligových týmů?

Jsou hodně rychlé. Myslím si, že když hrajeme s takto kvalitním týmem, tak chceme ze sebe vydat to nejlepší a přizpůsobíme se vysoké úrovni. To se nám tentokrát dařilo a doufám, že to ocenili i diváci. Snad senámto podaří i v odvetě.

* K výhře vás dovedla výborná obrana, jak vůbec byla postavená taktika?

Především se vracet a přerušovat hráčku s míčem, a to se nám docela dařilo. Myslím, že jsme soupeřky přehrály kolektivním výkonem.

* Jste teď postupu blíže než soupeř?

To je složité říct, protože rozhodují vstřelené góly na hřišti soupeře. Bude to hrozně těžké a budou rozhodovat právě vstřelené branky.

* To by mohlo hovořit pro vás, Zgoda jich dala jen jednadvacet…

Je to šance, ale nechci nic zakřiknout. Uvidíme.

* V průběhu utkání jste vedly až o devět branek, nakonec jste ale nechaly soupeřky stáhnout náskok na rozdíl šesti gólů. Proč?

To je naše klasika. Možná se podvědomě uspokojíme, že vyhráváme, a myslíme si, že soupeř nás už nemůže dotáhnout. Stává senámto docela často, naštěstí to pro nás většinou dobře dopadne.