Hanačky porazily rozdílem jedenácti gólů, olomoucký tým nadále trápí zdravotní potíže.

Patnácti góly se na straně domácích blýskla ve skvělé formě hrající Lívia Klučková.

Olomoučankám začaly domácí hráčky unikat už v samotném úvodu, když se začala prosazovat kanonýrka Lívia Klučková. Po pěti minutách Šaľa vedla 4:1.

Střelkyně Klučková do zápasu promluvila v prvním poločase dokonce deseti góly. Šance Zory likvidovala brankářka Haládiková a jejím spoluhráčkám se dařilo zakončovat rychlé kombinace.

V 18. minutě už Zora zaostávala o šest gólů za stavu 12:6.

Domácí Duslo znalo recept na obranu Olomouce a do šaten odcházely spokojenější Slovenky se sedmibrankovým vedením.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a domácí házenkářky spolehlivě navyšovaly rozdíl mezi oběma celky. Z pivota se prosazovala Trochtová a dvacet minut před koncem si Šaľa vypracovala vedení již o devět gólů.

Pětistovka domácích příznivců se mohla radovat z jasně zvládnutého střetnutí.

Výkon slovenského týmu pochopitelně potěšil i domácího kouče.

„Musím děvčata pochválit za velmi dobrý kolektivní výkon, který nakonec okořenily i úspěšnou střelbou. Zápasy s Olomoucí, která byla před námi v tabulce, bývají odjakživa dost vyrovnané, ale tentokrát jsme jim nic nedovolili. Zaslouženě jsme vyhráli a přeskočili jsme Olomouc i v tabulce," spokojeně hodnotil trenér Šaľy Michal Lukačin.

V minulém kolem Hanačky jednoznačně padly proti Slavii, i přes podobný výsledek bylo hodnocení kouče Bělky tentokrát pozitivnější.

„Zápas byl ovlivněný zdravotními problémy na naší straně. Ty nás trápí už dva týdny, do Šaly jsme přicestovali jen s třinácti hráčkami. I přesto jsme podali lepší výkon než naposledy proti Slávii, ale nevyužili jsme svoje střelecké příležitosti," konstatoval pro svazový web olomoucký lodivod Jan Bělka.

Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 36:25 (19:12)

Nejvíce branek: Klučková 15/5, Pócsisková 7, Bujnochová 5 – Kubáčková 7/3, Fryčáková V. 4, Kapsová 4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 550.